2 yıllık elektrik bölümü okunur mu?

Nanorel

Decapat
Daha fazla  
Anadolu lisesi 3.sınıf öğrencisiyim üniversite ile beraber belediyeye girip elektrik alanında devam etmek istiyorum. Doğru mudur meslek liseli olmadığım için zorlanır mıyım? 2 yıllık olduğu için biraz korkuyorum.

Cok guzel olur, iyi dusunmussun acikcasi. Tanidigim elektrikcilerden iyi kazanmayan yok. Yeter ki erkenden sektore gir.

Ileride karar degistirirsen DGS ile 4 yillik muhendislige gecersin.

2 yıl önce harçlık çıkarmak için çalıştığım fabrikaya elektrik mezunu bir çocuk geldi ama çocuk geldi normal beden işçisi olarak çalıştı. Birkac gün sonra baktık eline bir kağıt kalem almis, 2 elini arkadan bağlamış, rastgele dolanip lambalara, prizlere bakiyor, bir sorun varsa not alıyor. Meğer girerken elektrik mezunu olarak basvurmamiş, normal isci olarak basvurmus, sonra fabrikada elektrikten laf acilinca bu ben okulunu okudum vs deyip o işe geçmiş. Yani çocuk elektrik diplomasi ile iş bulmaktan umudu kesip normal isci olarak gelmis olabilir, bilemiyorum. Ama bir keresinde bir müdürden fena azar yediğini gördüm, havadan aşağı inen bir 3'lü priz e bakıp, sabit olmayip hafifçe oynadığını görünce""yok bu değişecek"" diye kendi kendine söyledi, o sirada yakinda olsn bir müdür ""seni buraya her şeyi değistir diye gezin demediler, bak, elinden ne geliyor düzeltebilirsen düzeltip onarmaya çalış, bu senin işin!"" diye kisa ama sert bir firca atti. Kısa bir süre sonra ben çıktım o çocuk kaldi. Ama kendini gelistirmediyse çoktan atılmıştır ona eminim.

Kendini geliştirip network elde ederse 2 senede bile daha iyi yerlere gelebilir. Kendini geliştiren elektrikçiden daha zengini mezardadır.
Mezarda bile değildir. Çoktan azot olmuştur. Haklısınız.

Biraz şaka amaçlı yazdım ama Armut gibi uygulamalardan sadece günlük işlere gitse bence asgari ücretten fazla kazanır. Tabi elektrikçiliği ampul takmaktan ibaret sanmayıp kendini geliştirmesi gerek.

Mezarda bile değildir. Çoktan azot olmuştur. Haklısınız.

Biraz şaka amaçlı yazdım ama Armut gibi uygulamalardan sadece günlük işlere gitse bence asgari ücretten fazla kazanır. Tabi elektrikçiliği ampul takmaktan ibaret sanmayıp kendini geliştirmesi gerek.

Hocam ben elektrik mezunuyum liseden. İşim bölümden çıktığım gibi hazırdı, hocalarla aramı çok iyi tutuyordum, en basitinden bu arkadaşımız bile hocalarla arasını iyi tutsa network konusunda 1-0 önde olur. Bölüm şefimiz bana iş ayarlamıştı bu mahiyetten. Ama aile baskısından YKS'ye çalışmaya zorlandım, farklı bir alanda üniversiteden ilerliyorum.

Ben yaz aylarında istekli olarak elektrik dükkanlarında çalışıp sürekli ustayla beraber evlere gidip iş yapıyordum. Sürekli duvar kırıyordum, dükkanda bazı elektronik aletlerin tamiratını yapmayı öğreniyordum. Stajı da aynı yerde yapınca orada işim hazırdı ama işte dediğim gibi ailenin beklentisini karşılamıyordu. Şu an belki altımda bir araba vardı ama şansızlığa numerik analiz vizesine çalışmak zorundayım :(

Arkadaşımıza kendi kafasının estiği şekilde ilerlemesini öneririm, hiç pişman olmayacaktır.

Endişelerim vardı ama büyük bir ölçüde gitti sayenizde ama ben yine de sormak istiyorum Maaş konusunda ortalama ve ileride ne kadar olur?

Endişelerim vardı ama büyük bir ölçüde gitti sayenizde ama ben yine de sormak istiyorum Maaş konusunda ortalama ve ileride ne kadar olur?
Bulundugun yerde en cok kim kazaniyorsa onun kadar kazanirsin. Doktorlarin fazla yasadigi bir yerde elektrikciysen, doktorlar kadar. Havalimani calisanlari hostes pilot gibi insanlarin yasadigi yerdeysen onlar kadar kazanirsin. Bu serbest piyasa.

Yeni konular

Geri
Yukarı