2 yıllık sağlık bölümü önerisi

ÖzkaN456

Hectopat
Daha fazla  
Diğer teknik bölümlere hayli hayli sıralamam yetiyor fakat bana aşırı uzaklar(2 saat yolculuk sadece gidiş).sağlık bölümleri olarak aklımda paramedik, tıbbi görüntüleme, anestezi var. Siz bir sıralama yapsanız nasıl yapardınız?(anestezi ve paramedik Ankara üniversite MYO, tıbbi görüntüleme ise Hacettepe MYO tutuyor.)

Şuna bakmanızı tavsiye ederim: Gitmek istediğiniz bölümün ataması ne durumda? Atama sayısına bakın ve atama sayısına bakmanızın yanı sıra o bölüm kaç mezun veriyor yani atama oranı yüzde kaç? Bu tarz gibi şeylere dikkat etmenizi tavsiye ederim.

Şuna bakmanızı tavsiye ederim: Gitmek istediğiniz bölümün ataması ne durumda? Atama sayısına bakın ve atama sayısına bakmanızın yanı sıra o bölüm kaç mezun veriyor yani atama oranı yüzde kaç? Bu tarz gibi şeylere dikkat etmenizi tavsiye ederim.

Anladım, teşekkür ederim.

Alımlara bakarak düşünün anestezi fena olmayan bir bölüm tıbbi görüntülede eğer atanırsanız çok güzel bölümdür. Okul bittikten sonra alımlar ne durumda olur meçhul.

Galiba anestezinin iş imkanları düşükmüş kimseden pek iç açıcı şeyler duymadım(tabii diğer bölümler de aynı)

Yeni konular

Geri
Yukarı