2 yıllık sağlık bölümü önerisi

Zleh

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kars Kafkasya
Merhaba dostlar, malum ülkemizde işin kendisinden çok iş bulma olasılığına ve ücretine bakılıyor doğal olarak ben de bakmak zorunda kalıyorum. 2 senelik bir bölüm okuyacağım. En mantıklısı bu konuda sağlık diye düşünüyorum, sizin öneriniz nedir?

Hocam ben anlamıyorum 2 yıllık okuyan adamdan minimum nasıl 85 istersin KPSS'den çok saçma, hani bu adam TYT ile giriyor o puanlar uçuk değil mi ortalama 80 ile girilse neyse.

Hocam ben anlamıyorum 2 yıllık okuyan adamdan minimum nasıl 85 istersin KPSS'den çok saçma, hani bu adam TYT ile giriyor o puanlar uçuk değil mi ortalama 80 ile girilse neyse.
85 puanı devlet istemiyor zaten. Mesela laboratuvar okudun. Senin gibi 60 bin kişi var o sene sınava girecek. Devlet 1000 kişi alacak. 59 bin kişi atanamayacak demektir. Genelde o 1000 kişi de yüksek puandan düşük puana göre sıralanır ve en son atanan kişi büyük ihtimal 85 puanlarla olur.

En mantıklısı Anestezi bence 2 yıllıkta en adı ve niteliği olan mesleklerden birisi, yurt dışında da ihtiyaç oluyor sanırım, 2 yıl anestezi okurum en kötü iş bulamasam bile 2 yıl kurs mantığı bir sürü şey öğrenirim ne diyeyim artık çok kafaya takarsak sonu kötü ülke'de her meslekte kriz var neredeyse öyle bakarsak hiçbir şey okumayalıma çıkar sonuç.

Yeni konular

Geri
Yukarı