2 yıllık üniversiteyi bırakıp başka bir 2 yıllığa geçmek

kaansecret

Centipat
Merhaba,
MYP ile yatay geçiş yaparım sanıyordum ama puanımın tuttuğu yerlerin hepsi vakıf üniversitesi ve hiçbiri tam burs sağlamıyor. Ailem de şu anda okul ücreti kaldıracak durumda değil. Ben şu anki okulumu bırakıp bu sene başka bir 2 yıllığa yerleşsem askerlik tecilimde sorun yaşanır mı? Ya da kazandıktan sonra ilk okulumdaki kaydımı sildirsem? Kaydımı sildirmek istememin sebebi bu dönem derslere çalışmadığımdan ötürü ortalama oldukça kötü bir hale geldi. Gerçi zaten o mesleği yapmayacağım için kaydımı sildirip sildirmemek de çok önemli değil sanırım çünkü ana mesleğime etki etmez diye düşünüyorum (umarım). Ne yapabilirim?

Bilgisayar Teknolojisi okuyorum, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri bölümünü okumayı düşünüyorum.
Bilgisayar teknolojisi ise KPSS'den bilgisayar teknikerliği kazanılabilir. Benim akraba Bilgisayar programcılığı okuyup KPSS'den hastanede bilgisayar teknikeri olmuştu. Bitirsen birşey kaybetmezsin.

Bilgisayar teknolojisi ise KPSS'den bilgisayar teknikerliği kazanılabilir. Benim akraba Bilgisayar programcılığı okuyup KPSS'den hastanede bilgisayar teknikeri olmuştu. Bitirsen birşey kaybetmezsin.
Öyle de hocam çok sinir bozucu olmaya başladı bölüm artık ve yazılım sektörü tamamen balon bence birçok sebebim var bunu söylemek için ama şu anda yazamayacağım. Şimdi şu anki bölümüm online bu arada. Ancak sorun şu ki gelecek sene aynı anda 2 bölümü okuyabileceğimi pek sanmıyorum. Çünkü bunların üstüne KPSS'ye de erkenden çalışmayı düşünüyorum. Nasıl yapacağım hiç bilmiyorum vallahi.

Öyle de hocam çok sinir bozucu olmaya başladı bölüm artık ve yazılım sektörü tamamen balon bence birçok sebebim var bunu söylemek için ama şu anda yazamayacağım. Şimdi şu anki bölümüm online bu arada. Ancak sorun şu ki gelecek sene aynı anda 2 bölümü okuyabileceğimi pek sanmıyorum. Çünkü bunların üstüne KPSS'ye de erkenden çalışmayı düşünüyorum. Nasıl yapacağım hiç bilmiyorum vallahi.
Yazılım sektörü balon olmaz. Mevcut yazılımcılar pasta büyüsün diye milleti soğutmaya uğraşıyor. Çamaşır makinesinden tut termometreye kadar hepsi yazılımla scriptle çalışıyor şu an. Nasıl balon olsun? Sadece iş ararken biraz sıkıntı çekersin ama biraz proje geliştirirsen illa biri seni alır. Bir işe başlarken acaba tutar mı patlar mı demeyeceksin işi tutturana kadar devam edeceksin.

Yazılım sektörü balon olmaz. Mevcut yazılımcılar pasta büyüsün diye milleti soğutmaya uğraşıyor. Çamaşır makinesinden tut termometreye kadar hepsi yazılımla scriptle çalışıyor şu an. Nasıl balon olsun? Sadece iş ararken biraz sıkıntı çekersin ama biraz proje geliştirirsen illa biri seni alır. Bir işe başlarken acaba tutar mı patlar mı demeyeceksin işi tutturana kadar devam edeceksin.
Valla hocam benim görüşüm bu ve değişeceğini sanmıyorum. Özel sektörün dandikliği yüzünden yıllarım heba oldu. Daha fazla yıllarımı çürütmek istemiyorum bu meslekte. Çok teşekkür ederim yorum yazdığınız için.

Yeni konular

Geri
Yukarı