20.000-21.000 TL mühendislik için bilgisayar tavsiyesi

Bütçe
20-21K
Hazır sisteme direk taksit yapacaktım da böyle tek tek uğraştıracak ondan sordum.

Ekran kartını 3070 yapıp 120M sıvı soğutmayı kaldırıp şu sistem alınabilir:

Ekran kartını 3070 yapıp 120M sıvı soğutmayı kaldırıp şu sistem alınabilir:
Teşekkürler Biostar,palit gibi pek bilmediğim markalar sıkıntı yaratır mı? Ayrıca buradaki 650 Watt PSU yeterli olur mu siz 700 Watt önermiştiniz?

Teşekkürler Biostar,palit gibi pek bilmediğim markalar sıkıntı yaratır mı? Ayrıca buradaki 650 Watt PSU yeterli olur mu siz 700 Watt önermiştiniz?
Tek tek alacağım sistem toplu olandakiden performans farkı olur mu?

Teşekkürler BIOSTAR, Palit gibi pek bilmediğim markalar sıkıntı yaratır mı? Ayrıca buradaki 650 Watt PSU yeterli olur mu siz 700 Watt önermiştiniz?

Tek tek alacağım sistem toplu olandakiden performans farkı olur mu?

650W da yeterli ve bir de bu markalar yurt dışında bilinen markalar sorun çıkarmazlar.

Bence uğraşabilirseniz toplama sistem daha iyi olur ama uğraşamazsan hazır sistem de iyi.
Tamam teşekkürler toplamaya yönebilirim.

Bence uğraşabilirseniz toplama sistem daha iyi olur ama uğraşamazsan hazır sistem de iyi.
500 GB SSD'nin yanında sonradan HDD ekleme gibi bir imkanım var mı kasada? İşlemci zaten fanı ile geliyor galiba soğutucu almama gerek yok.

Son düzenleme:
Tamam teşekkürler toplamaya yönebilirim.

500 GB SSD'nin yanında sonradan HDD ekleme gibi bir imkanım var mı kasada? İşlemci zaten fanı ile geliyor galiba soğutucu almama gerek yok.

Evet istersen HDD ekleyebilirsin birde stok soğutucu var içerisinde.

Evet istersen HDD ekleyebilirsin birde stok soğutucu var içerisinde.
Stok soğutucu yeterli olur mu?

Kasanın hava çıkışı ne durumda nasıldır yoksa dark guardian mı alayım?
Kasa ve PSU şuan ki iyimidir yoksa aşağıdaki ile değişeyim mi? Size de zahmet oldu. Dark Maxima V12 Temperli Cam Yan Panel, 3x12cm Ön + 1x12cm Arka ARGB LED Fanlı, Dikey Ekran Kartı Takılabilen, USB 3.0 ATX Oyuncu Kasası (DKCHMAXV12) - Bilgisayar Kasası - AĞUSTOS FIRSATLARI | Teknobiyotik

Son düzenleme:
Stok soğutucu yeterli olur mu?

Kasanın hava çıkışı ne durumda nasıldır yoksa Dark Guardian mı alayım?
Kasa ve PSU şu anki iyi midir yoksa aşağıdaki ile değişeyim mi? Size de zahmet oldu. Dark Maxima V12 Temperli Cam Yan Panel, 3x12cm Ön + 1x12cm Arka ARGB LED Fanlı, Dikey Ekran Kartı Takılabilen, USB 3.0 ATX Oyuncu Kasası (DKCHMAXV12) - Bilgisayar Kasası - AĞUSTOS FIRSATLARI | Teknobiyotik

Stok soğutucu yeterli olmayabilir. SE-214-XT almanızı öneriyorum.

Önerdiğim kasanın hava sirkülasyonu gayet iyi ama biraz daha iyi hava sirkülasyonu açısından bu kasa alınabilir:

PSU'da herhangi bir sorun yok. Bu PSU'da alınabilir, fiyatı uygun:

Stok soğutucu yeterli olmayabilir. SE-214-XT almanızı öneriyorum.

Önerdiğim kasanın hava sirkülasyonu gayet iyi ama biraz daha iyi hava sirkülasyonu açısından bu kasa alınabilir:

PSU'da herhangi bir sorun yok. Bu PSU'da alınabilir, fiyatı uygun:
Çok teşekkür ederim. Sizce 3070 ve 6750 XT arasında 3070 daha mı iyi olur AMD işlemci de AMD ekran kartı performans farkı olur mu teşekkürler

Geri
Yukarı