20.000 - 25.000 TL arası istatistik yazılımı ve ofis işleri için laptop önerisi

Bütçe
20.000 - 25.000 TL

Dryondaime

Kilopat
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Meslek
Nöbette doktor, nöbet dışında oyuncu :)
Selam.

Özellikle çalışmalarda ve ofis işlerimde kullanmak için bir laptop arayışındayım.

Masaüstüm oldukça yeterli ve kuvvetli ama hastanede kullanmak ve yanımda rahatça üşenmeden taşıyabileceğim hafif sessiz ve görece güçlü bir laptop arayışındayım. Kullanışlılık açısından 14 inç ve aşağısını arıyorum.

Bütçe kabaca 20, 25 bin TL'ye kadar. Daha aşağı rakamlara hallolursa da sevinirim.

Örneklerden biri;

Tavsiyelerinize açığım.

Teşekkürler.

Oyun oynamayacağım, Telefonum şu an için android ama apple ekosistemine geçmeyi düşünüyorum. Yaşayabileceğim bir sorun var mıdır? SPSS gibi uygulamalar Mac'te de sorunsuz çalışır değil mi?

Bir de çok fazla seçenek var, hangi air ve neden air? Neden Pro değil mesela?

Bu fiyat aralığında ekran boyutu da göz önünde bulundurularak 14 inç boyuta sahip 12. nesil Intel işlemcili 32 GB RAM ve 1 TB SSD ile HP 240 G9 6Q8M0ES07 modelini önerebilirim. Eğer ekran boyutu biraz daha büyük olabilir derseniz aynı işlemcili ve kapasiteli fakat 24 GB RAM'e sahip Lenovo V15 G3 Iap 882TT00C6TX43 modeli uygundur. Ama bana sorarsanız RAM miktarını azaltıp ekranı büyütmek istemem.

HP 240 G9 6Q8M0ES07
Lenovo V15 G3 Iap 882TT00C6TX43

Bu fiyat aralığında ekran boyutu da göz önünde bulundurularak 14 inç boyuta sahip 12. nesil Intel işlemcili 32 GB RAM ve 1 TB SSD ile HP 240 G9 6Q8M0ES07 modelini önerebilirim. Eğer ekran boyutu biraz daha büyük olabilir derseniz aynı işlemcili ve kapasiteli fakat 24 GB RAM'e sahip Lenovo V15 G3 Iap 882TT00C6TX43 modeli uygundur. Ama bana sorarsanız RAM miktarını azaltıp ekranı büyütmek istemem.

HP 240 G9 6Q8M0ES07
Lenovo V15 G3 Iap 882TT00C6TX43
Benim konu başlığında linkini belirttiğim HP ile ne farkı var şefim?

Sadece IPS olduğunu gördüm. Sırf IPS diye 2 katı fiyatı vermek bir tık saçma. Retina display'li Macbook air daha mantıklı değil mi

Benim konu başlığında linkini belirttiğim HP ile ne farkı var şefim?

Sadece IPS olduğunu gördüm. Sırf IPS diye 2 katı fiyatı vermek bir tık saçma. Retina display'li Macbook air daha mantıklı değil mi

Konudaki bilgisayarın işlemcisi RYZEN 5 5625U yani Intel karşılığı i5 11. nesil diyebiliriz. Benim attığım i7 1255U. Aslında bu bütçede alınabilecek en üst laptoplara baktım. Tabi bu bütçede alınabilecek 12. nesil i5 Huawei Matebook gibi laptoplar da var. Macbook konusunda bu fiyat aralığında 8 GB gibi düşük RAM'li bir bilgisayar önermek istemem doğrusu. Fakat Macbook için eğer daha ileriye yönelik olması açısından 5000 TL daha ekleyebilirseniz 30.000 TL'ye M2 Macbook Air var. Bir de sonradan fark ettim benim gönderdiğim HP'nin kapasitesi 256 GB imiş. Bunun için özür diliyorum.

Ben aynı kullanım şekli için Dell Latitude 5320 i5-1145G7 16GB 256GB SSD 13"3 IPS FHD DOKUNMATİK EKRAN W10 PRO modelini aldım. Dokunmatik ekran, sim kart girişi, 1,2 Kg.
Kesinlikle öneririm.
M1 Macbook Air var elimde yüzüne bakmıyorum.

Konudaki bilgisayarın işlemcisi RYZEN 5 5625U yani Intel karşılığı i5 11. nesil diyebiliriz. Benim attığım i7 1255U. Aslında bu bütçede alınabilecek en üst laptoplara baktım. Tabi bu bütçede alınabilecek 12. nesil i5 Huawei Matebook gibi laptoplar da var. Macbook konusunda bu fiyat aralığında 8 GB gibi düşük RAM'li bir bilgisayar önermek istemem doğrusu. Fakat Macbook için eğer daha ileriye yönelik olması açısından 5000 TL daha ekleyebilirseniz 30.000 TL'ye M2 Macbook Air var. Bir de sonradan fark ettim benim gönderdiğim HP'nin kapasitesi 256 GB imiş. Bunun için özür diliyorum.
Evet daha güncel ve daha iyi olduğu muhakkak, ancak benim baktığım benchmarklarda aralarında aşikar fark yok. Hatta %10 kadar bile fark görünmüyor.

o çerçevede aradaki fiyat farkını düşününce şu opsiyon mantıklı gelmiyor değil

Geri
Yukarı