20.000₺ iPad önerisi

xJumper

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Genellikle video, film izlemek için tablet bilgisayar almayı planlıyorum. Hızlı olması için iPad almak istiyorum her türlü önerinize açığım.

Bütçe: 20.000₺

Son düzenleyen: Moderatör:
Genellikle video, film izlemek için tablet bilgisayar almayı planlıyorum. Hızlı olması için iPad almak istiyorum her türlü önerinize açığım.

Hocam bu fiyata Samsung'un daha güçlü bir modeli var tavsiyem o olur ama yine de iPad almak istiyorsanız diğer arkadaşlarda yardımcı olurlar.

@Blackfenix arkadaşa bende katılıyorum.

Sanırım sizin bütçenize 10.Nesil iPad ve 5. Nesil iPad Air alınabiliyor. Samsung Tarafında 20 bin altına Tab S8+ mevcut, bütçe biraz esneyebilirse (23-24 bin civarına) Tab S9+ veya Tab S8 Ultra alınabilir.

Bende sırf yatarken büyük ekranda Youtube izlemek için Samsung tarafında Tab A9+ aldım. Altını çiziyorum sadece akşam youtube izlemek için. Uzun süre amoled ekrandan içerik tüketince LCD pek bana göre değilmiş bunu anladım, kısa zamanda Tab S9 Ultra'ya geçmeyi düşünüyorum.

Yani 2024 senesinde Apple diye 60Hz LCD ekrana 20 bin vermek mi, yoksa 120Hz Amoled ve kutusundan kalem çıkan bir Samsug tablet mi ? Hele medya tüketimi yapacağınızı söyleyince... seçim sizin.
iPad cephesinde Pro modellere çıkabilecek bir bütçe olsaydı durum başka olabilirdi.

Merhaba. Amaç video ve film izlemekse pek iPad tavsiye etmem çünkü ekran 16:9 veya 16:10 yerine 5:4 veya 4:3 gibi karemsi bir oranda olduğu için ekranın büyük bir bölümünde siyah bant görecek, ekranın büyük bir bölümünü kullanamayacaksınız yine de iPad istiyorsanız iPad Air'e bakmanızı tavsiye ederim. iPad 10 önermem çünkü lamine ekran olmaması seyir zevkinizi düşürecektir.

Tablet konusunda en iyi ikinci marka olan Samsung'dan da bütçenize göre S8+ ve S9 modellerini tavsiye ederim. Snapdragon 8 Gen 1 ve Gen 2 işlemcileriyle ve 16:10 AMOLED ekranlarıyla sizi tatmin edecektirler. Hem de videoları depolamak istemeniz durumunda hafıza kartı ve bilgisayara bağladığınızda direkt olarak dosya aktarımına izin vermesiyle işinizi kolaylaştıracaktır.

Yine videoları depolamak istemeniz durumunda Android tarafında MX Player, iOS tarafında da Outplayer kullanmanızı tavsiye ederim. Şu ana kadar kullandığım en iyi video oynatıcılar bunlardı. Her ikisinin de ücretsiz sürümü yeterli bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı