20.000₺ laptop önerisi

Bütçe
15.000-20.000₺
Nasıl güçsüz oluyor hocam içindeki parçalar diğer sistemlerde de kullanılıyor.

İçindeki 3050 Ti 60W versiyonu, Ideapad'daki 85W. 11370h 4 çekirdekli bir işlemci 5600h a göre çoklu çekirdekte zayıf kalıyor tekli cekirdekte biraz önde sadece.

Amazon prime indirimleriyle 14.900'e düşen şu cihazı almayı düşünüyorum ben de. Ekran kartı 3050 ti ancak i7-11370h cpu var ve f/p açısından çok optimal gibi geldi bana.

60W 3050Tİ var içinde. 3050 alınması çok daha mantıklı.

Ben şahsi açımdan f/p olarak bakıyorum, zira çok fazla oyun oynayan birisi değilim işim daha çok cpu ile. Bu haseple daha ucuza benzer performanstaki bir işlemci, benzer bir gpu ve 16 gb ram çok daha cazip gelmişti. Ideapad Gaming 3'ün şu anki fiyatı da cazip bir seviyeye inmiş, geçen hafta daha pahalıydı. Alınabilir tabii.

Lakin, yukarıda önerilen Ideapad Gaming 3 modelinin birebir aynısını (r5 5600h, 8 gb ram ve 3050 Ti) kardeşime aldım, güzel cihaz ancak piksel sorunu yaşadık ve araştırınca gördüm ki çok fazla sorun yaşayan kişi olmuş bu modelin ekranı ile. THH sürecimiz devam ediyor itopya ile, ilgilenenler daha önce açtığım konuya bakabilirler: Ideapad Gaming 3 Ölü veya Takılmış Piksel

Yeni konular

Geri
Yukarı