20.000 TL laptop önerisi

Treepriority

Zeptopat
Daha fazla  
Edit: (Konu başlıklarım moderatör tarafından değiştiriliyor sanırım)

Merhaba arkadaşlar.

Araştırmaya devam ederken bu model çarptı gözüme. Acer uzun ömürlü olur mu? Teknik servisinin kötü olduğunu okudum bazı yerlerde.

Monster'a da şans vermek istiyorum ama 17.3 modellerinin fiyatları uçmuş durumda. Monster Tulpar serisinin 17.3' Laptopları yakın zamanda 20000 Lira altına düşer mi?

20000 Lira'yı aşmayacak şekilde RTX 3060, 17.3 inch Laptop önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:
Bir
17.3" zorunluysa bunada bakabilirsin:
Bir ara bu model de 17000 seviyesine düşmüştü indirimle. İşlemci farkı var gördüğüm kadarıyla sadece. Şu andaki fiyat farkından dolayı I5 11400'ü tercih etmek daha mantıklı değil mi?

Bir

Bir ara bu model de 17000 seviyesine düşmüştü indirimle. İşlemci farkı var gördüğüm kadarıyla sadece. Şu andaki fiyat farkından dolayı i5 11400'ü tercih etmek daha mantıklı değil mi?

Ne yapacağına bağlı oyunlarda az bir fark olur render da fark büyük olur oyun oynuyorsan 11400h yeterlidir.

Laptop seçimi yaparken birinci önceliğiniz soğutma sistemi ve bileşenlere ayrılan termal güç olmalı. Örneğin RTX3060 için iki farklı üreticiden biri 60W biri 120W termal tasarıma sahip ise, 120W olan çok daha iyi performans verecektir.

17" dizüstü bilgisayar tercihiniz sebebiyle çok fazla seçeceğiniz yok. Yakın zamanda ben de dizüstü bilgisayarımı yenilemek için bir arayışa girmiştim, günün sonunda 13" MacBook aldım ve ekran fazlasıyla yeterli geliyor şu an.

Ayrıca laptopların en büyük sorunu işlemci darboğazları. Şu an piyasadaki en pahalı dizüstü bilgisayar bile 1080p çözünürlükte darboğaz oluşturuyor. RTX3060 yanında alabileceğiniz en güçlü işlemciyi tercih edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı