20.000 TL Laptop önerisi

RRainq

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Hem yazılım hem de oyun için laptop alacağım. Aklımda 2 model var.

RTX 3050 Ti.

RTX 3050.
https://ty.gl/r7d3dy596o

2000 TL fark var arada.
RTX 3060 olsa çok daha iyi olurdu ancak fiyatları yüksek.
Siz hangisini önerirsiniz? Başka seçeneklere açığım.

İşlemci ve RAM yönünden ASUS daha iyi olduğu için 3050 ve 3060 arasındaki farkı azaltır diye düşünüyorum

İşlemci ve RAM yönünden ASUS daha iyi olduğu için 3050 ve 3060 arasındaki farkı azaltır diye düşünüyorum.

Oynayacağınız oyun tipine göre değişir, GPU bazlı oyunlarda fark çok.

Ekran kartının önemli olduğu açık dünya hikaye oyunları da oynarım ancak FPS çok yüksek olsun demem.

FPS çok yükseklikten ziyade performans ve uzun ömürlüluk farkı var, 3050 4 GB VRAM'li bir kart oyun amaçlı alinacaksa 3060 alinabiliyorken bana göre pek mantıklı değil.

FPS çok yükseklikten ziyade performans ve uzun ömürlüluk farkı var, 3050 4 GB VRAM'li bir kart oyun amaçlı alinacaksa 3060 alinabiliyorken bana göre pek mantıklı değil.
Aynı zamanda yazılım ve photoshop için istiyorum asusu aşırı oyun oynayacağımı sanmıyorum

3050 ve 3050 ti arasından hangisini tercih edeyim galiba ikiside 95 W çok sıcaklık farkı olurmu veya farkı vermeye değermi kaliteli sogutucuyla fark giderilebilir bence

Son düzenleme:
Bütçeniz varsa değerde zorlamaya gerek yok eğer yoksa, onun yerine başka seyede harcanabilir. Sıcaklığı direkt model bazlı demiştim, ikisi de 95W sıcaklık arasında fark olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı