20.000 TL monitör dahil sistem önerisi

Bütçe
20.000
FidelityFX CAS var DLSS'e rakip olarak. Daha ham, illaki driverlar vs. ile düzeltilecektir. Bu arada 3060 ile DLSS açsan bile imkanı yok 6700XT kadar FPS almanın.
Anladım teşekkür ederim :)
Başka önerisi olan var mı? Sizce bu bütçeyle RTX 3060 mı almalıyım yoksa RX 6700 XT mi?

Son düzenleme:
Başka önerisi olan var mı? Sizce bu bütçeyle RTX 3060 mı almalıyım yoksa RX 6700 XT mi?

Bence yurt dışından bak ekran kartı fiyatları uçtu ben Amazon Japonya'ya bakıyorum vergiler dahil oluyor. En azından ekran kartına oradan bak. 3060'lar 8-9k civarı

RTX ekran kartlarında DLSS diye bir şey varmış. Mesela bu DLSS açıkken aldığım fps ile 6700XT ile aldığım fps arasında ne kadar bir fark olur ya da olur mu?
DLSS fps arttırır ama kaliteyi düşürür. 3060 ile DLSS kalite ayarında belki 6700XT kadar fps alırsın. İnternette gösterilen ekran görüntülerine aldanmayın. Ben arkadaşımın bilgisayarda denedim ve bence kaliteyi ciddi bozuyor. Bir yere sabit bakarken çok fark olmayabiliyor ama hareket ederken detay miktarı azalıyor. Desteklenen oyun sayısının cidden az olması da cabası. Ben şu anda o bütçeye 6700XT alınmasını öneriyorum. 3060 sistemler bu parayı hak etmiyor. 3060 en iyi durumda bile anca 2070 gücünde oluyor. Sana aralarında ne kadar fark olduğunu göstermek için bir tablo bırakıyorum. Yaklaşık 20-25 oyunun ortalaması bu değerler.
Screenshot_20210530-014835.jpg

Son düzenleme:
DLSS arttırır ama kaliteyi düşürür. İnternette gösterilen ekran görüntülerine aldanmayın. Ben arkadaşımın bilgisayarda denedim ve bence kaliteyi ciddi bozuyor. Bir yere sabit bakarken çok fark olmayabiliyor ama hareket ederken detay miktarı azalıyor. Desteklenen oyun sayısının cidden az olması da cabası. Ben şu anda o bütçeye 6700XT alınmasını öneriyorum. 3060 sistemler bu parayı hak etmiyor. 3060 en iyi durumda bile anca 2070 gücünde oluyor.

Aynen öyle 3060'ın mining oranını düşürüp oyuncular için cazip hale getirmeye çalıştılar ama olmadı. Bende 5700 XT var bundan tam 1 sene önce aldım. Internetten FPS testlerine bakıyorum geçiyor çoğu oyunda üstelik sıcaklıkta da bir fark yok. 20kya toplanicaksa PC bence ya 3070 ya da 6700 almalı

Yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum. Benim AMD ile ilgili bir sorum daha var. Forumlarda dolaşırken bazı kişiler driverlar hakkında "güncellemeye korkuyorum" gibi şeyler demişler galiba çok hata verdiği için. Bu driverlar hakkında söyleyebileceğiniz bir şey var mıdır?

Yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum. Benim AMD ile ilgili bir sorum daha var. Forumlarda dolaşırken bazı kişiler driverlar hakkında "güncellemeye korkuyorum" gibi şeyler demişler galiba çok hata verdiği için. Bu driverlar hakkında söyleyebileceğiniz bir şey var mıdır?

Ben eski bir AMD ekran kartı kullanıyorum hiçbir sıkıntı çıkmadı.

2 tane monitörü favorilerime eklemiştim, onlar ise şu modeller;
MSI Optix G27CQ4 ( 2K + 165Hz+ 27" )
MSI Optix MAG322CQR ( 4K + 165Hz + 31, 5" )

Hazır sistem olarak bir önerim yok.

Teşekkür ediyorum :)

Ben eski bir AMD ekran kartı kullanıyorum hiçbir sıkıntı çıkmadı.

Peki önerebileceğin 6700XTli hazır sistem var mı yoksa BLADE-6700XT / AMD Ryzen 5 5600X / ASUS DUAL RX 6700 XT 12GB / 16GB RAM / 500 GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR bunu mu alayım?

Hocam bence bu sistemi alın. Bu fiyata böyle bir performans veren kasa bulmak bayağı zor.
Hocam bence bu sistemi alın. Bu fiyata böyle bir performans veren kasa bulmak bayağı zor.

Kasanın içinde ekstra soğutucu göremedim. Sizce yeter mi işlemcinin stok fanı? Yoksa kasa geldikten sonra değiştirmeli miyim?

Kasanın içinde ekstra soğutucu göremedim. Sizce yeter mi işlemcinin stok fanı? Yoksa kasa geldikten sonra değiştirmeli miyim?

Sizce bu kasa nasıl? Sıvı soğutucuyu seçtikten sonra alınır mı? Fiyadını hak ediyor mu?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı