20.000 TL monitör dahil sistem toplama

Bütçe
20000

Tyrus

Decipat
Merhaba artık laptoplardan bıktığım için masaüstü toplamaya karar verdim ama masaüstü bilgisayarlar hakkında az bilgim var aklımda şu an bir şey yok size bırakıyorum F/P olması tercihim şimdiden teşekkürler.

İşlemci 12400f yapılıp alınır: 16.233₺

Merhaba artık laptoplardan bıktığım için masaüstü toplamaya karar verdim ama masaüstü bilgisayarlar hakkında az bilgim var aklımda şu an bir şey yok size bırakıyorum F/P olması tercihim şimdiden teşekkürler.

AMD Ryzen™ 5 5600X 3.7GHz (Turbo 4.6GHz) 6 Core 12 Threads 32MB Cache 7nm AM4 İşlemci - Kutulu Fanlı | Teknobiyotik işlemci

https://www.hepsiburada.com/msi-mag-b550m-bazooka-am4-ddr4-4400-oc-hdmi-dp-m-2-usb3-2-matx-anakart-p-HBV00000VSDVD?magaza=Emka Store&utm_source=pc&utm_medium=akakce&utm_campaign=c&utm_content=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.83.5 anakart(istersen daha düşükleri vs. var)

G.Skill Ripjaws V F4-3600C18D-16GV 16 GB (2 x 8) DDR4 3600 MHz CL18 1.35 V Dual Kit RAM Fiyatı ve Özellikleri RAM

https://www.amazon.com.tr/dp/B091BC...333&creativeASIN=B091BCQK7B&linkCode=asn&th=1 M.2 SSD.

https://www.hepsiburada.com/fsp-h3-700-hyper-pro-700w-aktif-pfc-80-bronze-gaming-power-supply-p-HBCV00000ZJ2LX?magaza=metaverse bilişim&utm_source=pc&utm_medium=akakce&utm_campaign=c&utm_content=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.93.3 PSU.

Aerocool Airhawk Duo Cam Yan Panel 2x20cm Ön, 1x12cm Arka Adreslenebilir Duo RGB Fanlı 3.0 Pencereli Oyuncu Kasası AE-AIRHAWKD | Teknobiyotik kasa

ASUS TUF Gaming VG24VQR 23,6" inç Kavisli Oyun Monitörü, VA, Freesync 1920X1080, 1ms(Mprt), 165Hz, Dp HDMI MM Vesa 3 Yıl ELMB Sync, Pivot : Asustek: Amazon.com.tr: Bilgisayar monitör.

Gigabyte GeForce RTX 2060 D6 6GB V2 Ekran Kartı : Amazon.com.tr: Bilgisayar ekran kartı.

Kanka 21k tuttu anakartı giriş model alırsan 20k ya düşürebilirsin

Benden daha iyi bilen arkadaşlar kötü bir şey varsa düzeltebilir.

İşlemci 12400F yapılıp alınır: 16.233₺

i5 tavsiye etmiyorum aldığıma pişman oldum açıkçası.

RTX 2060 yerine RX 6700 XT alsam nasıl olur?

Bi aralar kronik sorunları vardı şu an var mı bilmiyorum ama sizin tercihiniz RX6700 XT daha güçlü bir kart oyun testlerinde çok daha önde :)

Noldu niye pişman oldun?

Oyunlarda vs. i5 11400 var bende olması gerektiğinden çok daha düşük FPS alıyorum ekran kartı benden daha kötü olan arkadaşlarımla aynı hatta bazen daha düşük FPS alıyorum bu bazı oyunların işlemciyi kullanmasıyla da alakalı tabii ki.

Oynadığın oyunlar ne bu arada.

Bi aralar kronik sorunları vardı şu an var mı bilmiyorum ama sizin tercihiniz RX6700 XT daha güçlü bir kart oyun testlerinde çok daha önde :)

Oyunlarda vs. i5 11400 var bende olması gerektiğinden çok daha düşük FPS alıyorum ekran kartı benden daha kötü olan arkadaşlarımla aynı hatta bazen daha düşük FPS alıyorum bu bazı oyunların işlemciyi kullanmasıyla da alakalı tabii ki.

Oynadığın oyunlar ne bu arada.

Acaba neyi rapor ettiniz mesajın? Herhangi kötü bir şey yazmadım.

Son düzenleme:
Ya sen ne diyorsun yemin ediyorum gram anlamadım. Büyük ihtimal sen bile ne demek istediğini bilmiyorsun. Sitede ve çevremde binlerce insan 12400F, 12100F kullanıyor ve öneriyor. Sen gelmişsin bende düşük FPS oluyor bilmem ne. AMD ekran kartlarında bilmem ne var(mış). Varsayımlara göre iş yapmayın tavsiye vermeyin şu sitede yeter artık. Senin istediğin performansı alamamanın yüzlerce sebebi olabilecekken "i5 tavsiye etmiyorum" ne kadar saçma bir cümle. @RahatVodka
Süper olur kardeşim çok güzel FPS alırsın, memnun kalırsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya sen ne diyorsun yemin ediyorum gram anlamadım. Büyük ihtimal sen bile ne demek istediğini bilmiyorsun. Sitede ve çevremde binlerce insan 12400F, 12100F kullanıyor ve öneriyor. Sen gelmişsin bende düşük FPS oluyor bilmem ne. AMD ekran kartlarında bilmem ne var(mış). Varsayımlara göre iş yapmayın tavsiye vermeyin şu sitede yeter artık. Senin istediğin performansı alamamanın yüzlerce sebebi olabilecekken "i5 tavsiye etmiyorum" ne kadar saçma bir cümle. @RahatVodka

Süper olur kardeşim çok güzel FPS alırsın, memnun kalırsın.

AMD ekran kartlarının kronik sorunu zatan vardı çözüldü mü bilmiyorum burada yanlış bir bilgi vermedim ve kendi yorumumu belirtim bunda abartılacak bir şey yok aynı sistemimiz olan arkadaşımla sadece işlemcilerimiz farklı başıma gelen bir olayı anlattım ben tavsiye etmiyorum isteyen alsın arkadaş saçma sapan atarlara giriyosun!

AMD ekran kartlarının kronik sorunu zatan vardı çözüldü mü bilmiyorum burada yanlış bir bilgi vermedim ve kendi yorumumu belirtim bunda abartılacak bir şey yok aynı sistemimiz olan arkadaşımla sadece işlemcilerimiz farklı başıma gelen bir olayı anlattım ben tavsiye etmiyorum isteyen alsın arkadaş saçma sapan atarlara giriyosun!

Intel almak istersen

https://www.trendyol.com/msi/pro-b6...4_za1u3cm&adjust_campaign=epey_urun_listeleme

https://www.akakce.com/islemci/en-u...vjpOAA0fTrzCPPMNCrWLqxBFnvPcK-6hoCGaEQAvD_BwE
Anakartı pahalı bulursan giriş seviye bir anakartla değiştirebilirsin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı