20.000 TL PC için sıvı soğutma önerisi

20.000 TL?😱 N’olur yanlışlık var desin biri yoksa kalpten gideceğim🤣

AD9EABBD-7A88-4929-B409-EBC2C2D1F354.jpeg

Güncel olması sebebi ile pf240 mı alalım beyler?
Bende üç ürün arasında kalmıştım ama birazcık araştırınca hepsinin aynı soğutma performansına sahip olduğunu gördüm. Yani belki biri diğerinden daha iyidir tam hatırlamıyorum ama fark 1-2 dereceden fazla değildi.
ARGB Olması sebebiyle ben PF240 tercih ettim
Kraken X52 eski bir model. Neredeyse 3 yıl önce çıkmış. PF 240 daha güncel bir model. Seçimime etki eden bir diğer konuda güncel ve daha yeni bir model olmasıydı.
Hocam memnun musun soğutucudan ?
Ses durumu nasıl?

Öncelikle hayırlı olsun. Fakat kasa tercihiniz böyle bir sisteme göre hem ucuz hemde yanlış olmuş. O işlemci 120mm 240mm ile felan soğumaz , forumda 3800x' i sıvı soğutmaya rağmen 80 derece olması ile yakınan arkadaşlar var. Ben şahsen 3700x'i 240mm ile soğutamadım ve 280mm ' e geçiş yapınca rahatladım. Tavsiye olarak kasanızı değiştirin derim. Öyle bir sistem o tarz bir kasaya emanet edilmez hocam. Önereceğim kasa pro modeli;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Güncel olması sebebi ile pf240 mı alalım beyler?

Hocam memnun musun soğutucudan ?
Ses durumu nasıl?
BIOS'tan Silent moda aldım. Fanlardan ve pompa fanından hiçbir şekilde ses çıkmıyor. iCUE 220T kasada 4 tane fan var. Hepsi Silent modda. Stres testinde fan rulmanı sesi duyulmuyor. Daha çok rüzgar sesi gibi bir ses duyuluyor. Pompa fanı zaten sürekli en yüksek devirde. Dışarıya kesinlikle ses vermiyor.
Güç kaynağımda coil whine var. Boştayken fanların sesini değil coil whine cızırtısını duyuyorum. Ses takıntısı olan birisi olarak ses konusunda için rahat olsun diyebilirim.

Öncelikle hayırlı olsun. Fakat kasa tercihiniz böyle bir sisteme göre hem ucuz hemde yanlış olmuş. O işlemci 120mm 240mm ile felan soğumaz , forumda 3800x' i sıvı soğutmaya rağmen 80 derece olması ile yakınan arkadaşlar var. Ben şahsen 3700x'i 240mm ile soğutamadım ve 280mm ' e geçiş yapınca rahatladım. Tavsiye olarak kasanızı değiştirin derim. Öyle bir sistem o tarz bir kasaya emanet edilmez hocam. Önereceğim kasa pro modeli;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kasayı almış bulundum attık hocam o zaman 240lık soğutucuyu alsam boşa olacak diyorsunuz peki kule tipi soğutucu bu sıvı soğutmadan daha mı iyi olur?
BIOS'tan Silent moda aldım. Fanlardan ve pompa fanından hiçbir şekilde ses çıkmıyor. iCUE 220T kasada 4 tane fan var. Hepsi Silent modda. Stres testinde fan rulmanı sesi duyulmuyor. Daha çok rüzgar sesi gibi bir ses duyuluyor. Pompa fanı zaten sürekli en yüksek devirde. Dışarıya kesinlikle ses vermiyor.
Güç kaynağımda coil whine var. Boştayken fanların sesini değil coil whine cızırtısını duyuyorum. Ses takıntısı olan birisi olarak ses konusunda için rahat olsun diyebilirim.
Teşekkür ediyorum yorumlarınız için dikkate alacağım.
Kötü olmuş yalnız ve 3900 XT zaten alınmaması gereken bir işlemci ki kasa zaten bu fiyatta alınmaması gereken bir kasa.
Neden hocam alınmaması gereken kasa dediniz fiyat yönünden mi?

Böyle bir sistemde böyle bir kasa demek istediler, nasıl bir sistem topladığınızı bilmiyorum ama işlemci ve kasa anlamında kötü tercihler yapmışsınız anladığım kadarıyla. Bu bütçeye de güzel kasalar var halbuki.

Kasayı almış bulundum attık hocam o zaman 240'lık soğutucuyu alsam boşa olacak diyorsunuz peki kule tipi soğutucu bu sıvı soğutmadan daha mı iyi olur?

Teşekkür ediyorum yorumlarınız için dikkate alacağım.

İşlemcinizi soğutmaya yeterli olmadığı için o kasa alınmaması gerekli diye öneride bulunduk. Stok haliyle işlemci 100-110W TDP ile gelecek ve benim tahminlerim yeterli olmayacak yönünde, bence elden çıkarın kasayı size önerdiğimi alın derim. Kule tipinin yeterli olacağını düşünmüyorum. En azından şöyle bir durum var kule tipi soğutmalar için kasanın içerisine üfleyecek olan fanlarında kaliteli olması şart, en az önde 2, mümkünse 3 140Mm'lik kaliteli fanlar ile içeriyi serinletmesi lazım ki ben onunda yeterli olacağını sanmıyorum. Bir nebze faydası olabilir belki de. İnternetten aldıysanız 15 gün içerisinde mazeretsiz iade şansınız var irtibat kurun derim aldığınız yer ile.

Yeni konular

Geri
Yukarı