20.000 TL sistem önerisi

Bütçe
20000

phanex

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, hazır bu efsane cuma kampanyaları varken bana bir sistem önerebilir misiniz? Genellikle oyun oynayacağım. Bütçem maksimum 20K, önerilerinizi bekliyorum. Varsa tavsiye edebileceğiniz hazır sistem onu da atabilirsiniz. Şu indirimler bitmeden almak istiyorum. Şimdiden sağ olun.

Bu AMD ekran kartları ile NVIDIA ekran kartları arasındaki fark nedir acaba?

Genel olarak AMD kartlar F/P oluyorlar örneğin RX 6800 ekran kartı performans olarak 3070 Ti rakibidir ancak şu an 3070 Ti bir sistem toplamak bir hayli pahalı iken 19K'ya 6800'lü sistem bulunabiliyor. Genelde render, yazılım, oyun geliştirme, 3D modelleme ve yayın gibi işlerle uğraşıyorsanız NVIDIA kartları tercih edebilirsiniz ama oyun oynayacaksanız AMD seçmeniz daha mantıklı olur. Ayrıca Ray Tracing özelliği NVIDIA kartlarda daha stabil çalışır, RT özelliğini kullanıp yüksek FPS almak istiyorsanız NVIDIA kart tercih edilebilir. Ama amacınız sadece performans ise oyunlarda yüksek FPS almak istiyorsanız AMD kartlar daha ucuz olduğu için daha tercih edilebilir.

Genel olarak AMD kartlar F/P oluyorlar örneğin RX 6800 ekran kartı performans olarak 3070 Ti rakibidir ancak şu an 3070 Ti bir sistem toplamak bir hayli pahalı iken 19K'ya 6800'lü sistem bulunabiliyor. Genelde render, yazılım, oyun geliştirme, 3D modelleme ve yayın gibi işlerle uğraşıyorsanız NVIDIA kartları tercih edebilirsiniz ama oyun oynayacaksanız AMD seçmeniz daha mantıklı olur. Ayrıca Ray Tracing özelliği NVIDIA kartlarda daha stabil çalışır, RT özelliğini kullanıp yüksek FPS almak istiyorsanız NVIDIA kart tercih edilebilir. Ama amacınız sadece performans ise oyunlarda yüksek FPS almak istiyorsanız AMD kartlar daha ucuz olduğu için daha tercih edilebilir.

NVIDIA kartlı bir sistem öneriniz var mıdır bu fiyat aralığında.

NVIDIA kartlı bir sistem öneriniz var mıdır bu fiyat aralığında.
GameGaraj sitesinde 22-23K civarında 3070'li sistemler var ama hiçbirini tavsiye etmem. Oyun performansı olarak 6800'e göre daha düşük olacaktır ve parça kalitesi genelde düşük oluyor.

Hocama danışayım bildiği NVIDIA veya AMD sistem vardır belki. @messinicocugu

GameGaraj sitesinde 22-23K civarında 3070'li sistemler var ama hiçbirini tavsiye etmem. Oyun performansı olarak 6800'e göre daha düşük olacaktır ve parça kalitesi genelde düşük oluyor.

Hocama danışayım bildiği NVIDIA veya AMD sistem vardır belki. @messinicocugu

İlerleyen zamanlarda yazılım ve oyun geliştirme işleriylede uğraşacağım için sizce ne yapmalıyım?

İlerleyen zamanlarda yazılım ve oyun geliştirme işleriylede uğraşacağım için sizce ne yapmalıyım?
Bütçe daha yüksek olsa NVIDIA almanızı önerirdim. Fakat bu bütçede 3060 Ti sistem veya çöp bir 3070 sistem almak yerine 6800 sistem daha iyi olur. Oyun geliştirmek için illa ki NVIDIA bir karta gerek yok 6800'de grafik gücü olarak çok güçlü bir kart. İşlerinizi görecektir.

Bütçe daha yüksek olsa NVIDIA almanızı önerirdim. Fakat bu bütçede 3060 Ti sistem veya çöp bir 3070 sistem almak yerine 6800 sistem daha iyi olur. Oyun geliştirmek için illaki NVIDIA bir karta gerek yok 6800'de grafik gücü olarak çok güçlü bir kart. İşlerinizi görecektir.

Sizce işlemciyi R5 5600X ekran kartını 3060 Ti TUF Gaming ile değiştirip bu sistem tercih edilebilir mi sizce?

Sizce işlemciyi R5 5600X ekran kartını 3060 Ti TUF Gaming ile değiştirip bu sistem tercih edilebilir mi sizce?
Hocam AMD almayacaksanız o sisteme bakabilirsiniz. İşlemci Ryzen 5 5600 olarak kalsın, 5600X ile aralarında sadece hız farkı var. SSD'yi Kingston 1TB NV2 yapabilirsiniz. Ekran kartı olarak TUF Gaming olanın soğutması daha iyi sadece ancak ASUS Dual'in de soğutması kötü diyemeyiz, bence gereksiz ancak sizin seçiminiz tabii ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı