20.000 TL sistem önerisi

Rpyd

Centipat
Daha fazla  
Selam. Bu sistemi satın aldım i5 13400F işlemci varken 19.500₺ idi şu an stoktan dolayı sanırım fiyat ve işlemci değişmiş. Sipariş verdikten sonra biraz daha araştırma yapmak istedim ve saf kas gücünde önceki kartlara göre daha az performans gösterdiğini ancak DLSS 3 ile kendini kurtardığını gördüm çok fazla takip edemedim yeni gelişmeleri o yüzden hakim değilim sistemi almakta hata mı yaptım bilmiyorum. İşlemciye önem veriyorum diğer sistemler Ryzen 5 5600 veya 12100F kullanıyor fiyatları da 15-20k arası gidip geliyor sizce siparişimi iptal edip YouTube'daki fiyat performans sistemleri mi kovalayayım yoksa bu sistem almaya değer mi? Her türlü tavsiyeye açığım şu an.

Hocam 20 Bin TL bütçeye çıkabiliyorsanız. Anakartı B760 olarak. RAM'leri 3600MHz olana ve kasayı da BitFenix nova olarak güncelleyerek alın derim.

Yapabiliyorsanız da MLD 1TB ram yaparak alın 20600TL falan oluyor.

19.500 TL'ye 4060 Ti sistem yok muydu ben mi yanlış hatırlıyorum. Hala varsa atarlar sanırım.

Kanka 22 bandında eray hanma vardı arkadaşin işlemcisiyle oda bitti yani arkadas iyi yapmis bence İtopya 1 2 haftaya 3 4K zam atıp yayinlar.

Kanka 22 bandında eray hanma vardı arkadaşin işlemcisiyle oda bitti yani arkadas iyi yapmis bence İtopya 1 2 haftaya 3 4K zam atıp yayinlar.

Hocam 20 Bin TL bütçeye çıkabiliyorsanız. Anakartı B760 olarak. RAM'leri 3600MHz olana ve kasayı da BitFenix nova olarak güncelleyerek alın derim.

Yapabiliyorsanız da MLD 1TB ram yaparak alın 20600TL falan oluyor.
Hocam sorun şu ki ben bunu sipariş vermeden önce gelip buraya keşke sorsaydım ama çoktan sipariş verdim. Ben sipariş verdiğimde 19.499₺'ye H610M K anakart ve i5 13400f vardı yani şu an tam sizin dediğinizi yaparsam işlemci daha düşük olacak ve dediğiniz güncellemeler ile 20-21k olacak hiç almasak daha iyi gibi bilmiyorum.

Hocam sorun şu ki ben bunu sipariş vermeden önce gelip buraya keşke sorsaydım ama çoktan sipariş verdim. Ben sipariş verdiğimde 19.499₺'ye H610M K anakart ve i5 13400f vardı yani şu an tam sizin dediğinizi yaparsam işlemci daha düşük olacak ve dediğiniz güncellemeler ile 20-21k olacak hiç almasak daha iyi gibi bilmiyorum.

DDR5 soket olsa işlemciye takılınabilirdi ama bu durumda pek yok. Hali hazırda bu kartlarn Frame Generation özelliği işlemci gücünü ikinci plana atıyor. 13100F ile 4060 Ti hikayeli oyunlarda daha avantajlı olurdu. Rekabetçi oynuyorsan 13400F ile 4060 da iş görür.

Hocam bütçeye göre bu sistem direk alınabilir ben sadece 1-2 tavsiye verdim bunları yaparsanız sistem tabii performans 4-5 FPS dışında performans artışı olmazdı ama 2K fazla vererek kaliteli parçalarla almış olurdunuz sistemi.

DDR5 soket olsa işlemciye takılınabilirdi ama bu durumda pek yok. Hali hazırda bu kartlarn Frame Generation özelliği işlemci gücünü ikinci plana atıyor. 13100F ile 4060 Ti hikayeli oyunlarda daha avantajlı olurdu. Rekabetçi oynuyorsan 13400F ile 4060 da iş görür.
Hocam yani iptal etmeme gerek yok diyebilir miyiz yoksa beklemeli miyim belki daha iyisi denk düşer diye? Çok teşekkür ederim bu arada ilginiz için.
Hocam bütçeye göre bu sistem direk alınabilir ben sadece 1-2 tavsiye verdim bunları yaparsanız sistem tabii performans 4-5 FPS dışında performans artışı olmazdı ama 2K fazla vererek kaliteli parçalarla almış olurdunuz sistemi.
Aynı şekilde size de sormuş olayım bundan devam etsem mi etmesem mi teşekkür ederim değerli tavsiyelerin için ama dediğim gibi stok olaylarından dolayı siparişimi iptal edip tekrar sizin güncellemeleri yapıp almaya kalksam iş pahalıya patlar :/

Geri
Yukarı