20.000 TL sistem toplama tavsiyesi

SCAR_H

Decapat
Yer
İstanbul
Not: Kasa bütçeye dahil değil.
Bütçem 20.000, bu bütçeye 3060 Ti'li bir ekran kartı uygun olur diye düşünüyorum ama işlemci konusunda bilgim yok. SSD olarak Samsung EVO Plus 970, RAM olarak G.Skill Trident Z 8x2 düşünüyorum. Anakart için ASUS TUF serisi bir anakart düşünüyorum ama çok fazla çeşidi var karar veremedim. Güç kaynağı için bir fikrim yok. Kasa bütçeye dahil değil. NZXT'nin H510 Flow modelini kullanılacak.

Bu topladığım ilk bilgisayar olacak. En çok merak ettiğim soru 3060 Ti'li bir ekran kartına hangi işlemci alınmalı ve bu islemci için hangi anakart alınmalı? Önerilerinizi ve fikirlerinizi bekliyorum.

@SCAR_H
Çok daha iyi bir sistem topladım hocam:

@SCAR_H
Çok daha iyi bir sistem topladım hocam:

Anakart, ssd ve islemci dışındaki markalar beni çok tedirgin etti

Anakart, SSD ve islemci dışındaki markalar beni çok tedirgin etti.
Hocam ekran kartı olarak XFX'e kuşkunuz olmasın, köklü bir markadır ve bu modelin soğutma performansı gerçekten çok iyi.

RAM olarak DDR4 olarak 12400F maksimum 3200MHz RAM destekliyor. Bu RAM'lerinde herhangi bir kronik sorunu yok: Apacer Panther RAM alınır mı?

PSU tarafında konuşmaya bile gerek yok diye düşünüyorum. Verimlilik ve kalite bakımından sınıfının en iyilerinden.

Bu arada kurmayı planladığınız 3060Ti'ın 6800XT ile olan performans aralığı çok uçuk seviyede:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı