20.000 TL sistem toplama

waltmeisterrr

Kilopat
Herkese iyi akşamlar öncelikle.

Elimde 20-21 bin lira bütçe var. FPS oyunları ve render'le ilgileniyorum 1080p düşük ayar, sınırsız FPS olacak şekilde önceliklerim şu şekilde:

Güçlü işlemci, zayıf GPU istiyorum mümkünse. Zaten 1080P low oynayacağım için (kart olarak fark etmez ancak arada GPU bazlı render yapabilirim optimize açısından NVIDIA daha iyi olur sanki ama güçlü işlemci için GPU'dan kısıp AMD de seçenek olabilir ucu açık.)

240mm sıvı soğutma, malum işlemciye yükleneceğim için.

2x8 veya 2x16 RAM (32 GB ve 16 GB konusunda aşırı kararsızım. Premiere çok yiyebiliyor ancak 2x16 değer mi ne yapmalıyım?)

Hava akışı iyi bir kasa ve güvenilir PSU,

M.2 SSD mümkünse 1TB ama 500GB'da olur. Hızı en kötü 3000 civarı olursa çok iyi olur.

Bu kadar bütçeyle çok spesifik olduğum için özür dilerim, yardımcı olacak arkadaşlara da şimdiden teşekkür ederim

Not: Bütçeyi azda olsa arttırıp 22-23 bin arası yapabildim.

Son düzenleme:

Elinize sağlık hocam, kule tipi ve sıvı soğutucular arasında ne kadar fark oluyor? Para farkına değiyor mu? Ayrıca 25 bin lira yapabilseydim gpu açısından hangi kartı önerirdiniz bu gidişle biraz daha bekleyip biriktirebilirim çünkü bu render tarzı işlerde nvidia'yı tavsiye ediyorlar

@waltmeisterrr SE-214-XT işini görür oyun oynayacaksan.

Birkaç parçadan kısıp biraz bütçe eklersen;

@waltmeisterrr SE-214-XT işini görür oyun oynayacaksan.

Birkaç parçadan kısıp biraz bütçe eklersen;
Konuda belirtmiştim aslında %60 render %40 oyun diyelim zaten 1080p low fps oyunları oynayacağım için dar boğaz mevzusu olmaz mı? Sıvı soğutucudan maksatım işlemciyi %100 kullandığım vakitlerde ısı yükünden olabildiğince kurtarmak

Geri
Yukarı