20.000 TL'ye 4K IPS panel monitör önerisi

Bütçe
20.000 TL

452252

Hectopat
Arkadaşlar, Ryzen 7 7800x3D - RTX 4080'li bir sistem için 4K, IPS panel, en az 144Hz, renk gamı yüksek olan, kaliteli panele sahip olan bir monitör arayışı içerisindeyim.

Genelde RDR 2, Cyberpunk 2077, God of War gibi oyunlar oynuyorum. Bunların yanında ara sıra Valorant gibi oyunlarda oynadığım oluyor. Özellikle birkaç sene sonra PC'ye çıkış yaptığında GTA 6'yı sıkıntısız bir şekilde oynamak istiyorum. Monitör ayrıca tasarım gibi işler için de kullanılabilir ama ağırlıklı olarak oyun amaçlı kullanılacak.

Normalde yılbaşında almayı düşünüyordum ancak fiyatların ne olacağı belli olmadığından bir an önce almaya karar verdim. Bütçe ve kriterler belli, önerilerinizi bekliyorum.

@BerkayZ87 @Saint Lucia sizlerin ayrıca önerilerinizi alabilirsem çok sevinirim.

Benim de tavsiyem Dell ve MSI olur. Bunların yanına bir de LG'yi koyarım.
LG 27GR93U-B Review LG'nin de incelemesi başarılı. IPS panele göre iyi bir kontrast oranı var. MSI'nda kontrast derecesi epey iyi.
Dell başı çeker ama bilgin olsun.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dell G3223Q, MSI MAG 274UPF ve Gigabyte M28U'ya bakabilirsin.
Benim de tavsiyem Dell ve MSI olur. Bunların yanına bir de LG'yi koyarım.
LG 27GR93U-B Review LG'nin de incelemesi başarılı. IPS panele göre iyi bir kontrast oranı var. MSI'nda kontrast derecesi epey iyi.
Dell başı çeker ama bilgin olsun.

Önerileriniz için teşekkür ediyorum. Açıkçası biraz kararsız kaldım. Dell markası nedense pek güven vermiyor bana. Sanki sıkıntı çıkarabilir gibi geliyor ama "başı çeker" dediğinize göre modelde herhangi bir bilinen sorun yok. Gerçi sorun olup olmaması birazda şansa bağlı oluyor.

Dell, MSI ve LG'yi gerek panel kalitesi, kontrast derecesi, gerek Sync teknolojisi gibi özellikler açısından birbirleriyle kıyaslarsak hangi modelin alınması daha mantıklı olur?

Dell, MSI ve LG'yi gerek panel kalitesi, kontrast derecesi, gerek Sync teknolojisi gibi özellikler açısından birbirleriyle kıyaslarsak hangi modelin alınması daha mantıklı olur?

Tartışmasız Dell başı çeker. İkinci kez yazıyorum çünkü muazzam bir monitör. 4K çevresinde eline su dökecek monitör çok çok azdır.
Dell G3223Q Review incelemesi burada. Terimleri ve teknik konuları tek tek yazmaya gerek yok. Özet geçersem, renk kapsamı, gecikme değeri, overshoot oranı, input lag süresi, HDR/SDR performansı, metin netliği, kontrast oranı vs özelliklerde panelin yapısına nazaran iyi değerler içeriyor. Eğer 31 inç büyük gelmeyecekse net alınır. Gelecekse MSI ve LG arasında seçim yapılabilir. 👍

Yeni konular

Geri
Yukarı