20.000 TL'ye Dell Vostro 3670 sistemi oyun için yenileme önerisi

gomunodeniz06

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bizim oğlan eski ofis (şu: Dell Vostro 3670 N118VD3670BTOEME_U i7-8700 8GB 1TB 2GB GTX 1050 Ubuntu Masaüstü Bilgisayar incehesap.com )
Dell Vostro 3670 prebuilt emektar bilgisayarımı kullanıyor bayağıdır. Artık bıktı upgrade yapmak istiyor. Tek fena değil denebilecek parçası işlemcisi 😄
Valorant'ta 50-70FPS alıyor, kaynağı ne bilmiyorum ama bariz bir performans sıkıntısı var.
Bilgisayar el verse başka oyunlar da oynamak istiyor, monitörü 60Hz, Valorant rankı Ascendant.
Bu anormal performans düşüklüğü çözülürse ekran kartı upgrade iptal olacak ancak monitör kesin alınması lazım.
Bütçe sınırı 20000TL, minimal oynayabilir. Aklımda 240Hz VA ya da 144-180Hz Fast IPS bir monitör almak var, daha net değil. Ama 1ms GtG tepki süresi olması şart ve ghosting problemi hiç olmaması lazım, şu anki monitöründen kaynaklı bir travması var, 1/0.5ms MPRT tepki süreli monitör önermeyin zira tamamen marketing, bir şey ifade etmiyor.

2. el RX 6600 almayı planlıyordum ama artık problem çekmekten bıkmış sıfır arıyor. 4060 düşünüyorum ama o da net değil. PSU değişikliği de göz önünde bulundurunca biraz maliyetten çekiniyorum açıkçası. 1050 normal çalışsa işini görecek bir kart ama şu an bir problem var, şehir dışında olduğumdan ilgilenemiyorum, TeamViewer açtırıp bakacağım en yakın vakitte.
İşlemci k olmayan versyon, takılı soğutucu ne bilgim yok, ona da öneri alabilirim. Aşırı yüksek bir şey olmasın yalnız kasa çok geniş değil hatırladığım kadarıyla.
Bir de SSD alınacak PC de sadece hard disk var.

Geri
Yukarı