20.000 TL'ye gaming laptop önerisi

Bütçe
20.000

Bu ikisinden daha iyi önerisi olan varsa yollasın arkadaşlar veya bu ikisi hakkında bilgisi olan varsa yazabilir herhangi bir kroniklik vs.

Alabileceğiniz en iyi F/P laptoplar aşağıdakilerden biri.
Hangisi diye sormayasın çünkü hangisini alırsan al iyi etmişsin demektir. :)

19.379 RTX3050

21.989 RTX3050

************************************************************************************

16.300 TL MX550 16 GB RAM

Oyun oynanmayacak ise ben olsam MX550'lerden birini alırdım. Özel bir nedeni yok, Vostro tercih ederdim. Vostro iş kategorisi laptop olarak geçtiği için muhtemelen daha dayanıklıdır ve pil ömrü daha uzundur. ( Kontrol etmedim, tahmin.) @pLowstoneK mesaja ek yazdığım için...

Aspire 7 sence gider mi? 21k vermek yerine Aspire 7 düşündüm ama emin değilim. Nitro 5 de istedim şu an ama dediğim gibi oyun oynanmayacak fakat belki biraz basit şeyler oynanabilir.

Bu ikisinden daha iyi önerisi olan varsa yollasın arkadaşlar veya bu ikisi hakkında bilgisi olan varsa yazabilir herhangi bir kroniklik vs.

Aspire 7 sence gider mi 21k vermek yerine Aspire 7 düşündüm ama emin değilim Nitro 5 de istedim şu an ama dediğim gibi oyun oynanmayacak fakat belki biraz basit şeyler oynanabilir.
Tek mevzu mühendislik, haritacılık için olan tüm programları rahatça açabilmesi hızlı olması yani.

Son düzenleyen: Moderatör:

Üstteki Aspire Gaming değil. Dolayısı ile kapasitesi olsa da zorlanmaz ya da zorlanamaz.
Oluşacak ısıyı soğutacak tertibatı yeterli gelmez ama tipi iş için daha uygun olabilir. Belki daha şık gelebilir. Oyun oynamayacak, program kullanacak kişiler için daha uygundur denebilir.

Alttaki, malum, klasik gaming.

Kronik sorunları bildiğimiz kadarı ile yok.

Üstteki Aspire Gaming değil. Dolayısı ile kapasitesi olsa da zorlanmaz ya da zorlanamaz.
Oluşacak ısıyı soğutacak tertibatı yeterli gelmez ama tipi iş için daha uygun olabilir. Belki daha şık gelebilir. Oyun oynamayacak, program kullanacak kişiler için daha uygundur denebilir.

Alttaki, malum, klasik Gaming.

Kronik sorunları bildiğimiz kadarı ile yok.

Tamamdır hocam, teşekkürler. Ben arkadaşa danışacağım, ona göre aldıracağım ikisinden birini.

Tamamdır hocam, teşekkürler. Ben arkadaşa danışacağım, ona göre aldıracağım ikisinden birini.
Aspire'nin işlemcisi ==== U ===> Düşük enerji tüketimi
Nitro'nun işlemcisi ==== H ===> Performans

Şunu da ekleyeyim. Yukarıdaki her iki işlemcinin de artı ve eksileri var. (İşlemcinin sonundaki harf)
Sorma, Hayal et. Kafanda bulacağın cevaplar doğru cevaplar. :)

Şunu da ekleyeyim. Yukarıdaki her iki işlemcinin de artı ve eksileri var. (İşlemcinin sonundaki harf)

Evet buna baktım az önce ama düşük enerji tüketimi olması acaba performansı çok etkiler mi? Baktığımda Aspire'nin işlemcisi daha çok beğenilmiş.

Evet buna baktım az önce ama düşük enerji tüketimi olması acaba performansı çok etkiler mi? Baktığımda Aspire'nin işlemcisi daha çok beğenilmiş.
Program performansını muhtemelen yok denecek kadar az etkiler.
Oyun performansı oyununa göre değişir.
Bazı oyunlar işlemcinin güçlü olmasını gerektirirken bazıları gerektirmez.
(Kontrol etmedim= Aspire'nin ekran kartının watt değeri de düşüktür.)
Yani ağır oyunlarda epeyce FPS farkı olacaktır.

Bir not daha: O Aspire 300 FPS verebilecek olsaydı bile vermesin diye ayarlardım çünkü ne kadar zorlarsan o kadar ısınacak doğal olarak. :)

Program performansını muhtemelen yok denecek kadar az etkiler.
Oyun performansı oyununa göre değişir.
Bazı oyunlar işlemcinin güçlü olmasını gerektirirken bazıları gerektirmez.
(Kontrol etmedim= Aspire'nin ekran kartının watt değeri de düşüktür.)
Yani ağır oyunlarda epeyce FPS farkı olacaktır.

Bir not daha: O Aspire 300 FPS verebilecek olsaydı bile vermesin diye ayarlardım çünkü ne kadar zorlarsan o kadar ısınacak doğal olarak. :)

Haklısın, zaten oyun için almayacak programları rahat çalıştırsın yeter.

Haklısın zaten oyun için almayacak programları kaldırsın yeter

Hocam Nitro 5 piyasadan kalkmis, 24K diyor.

@655432
Son attığım nasıl?

Yeni konular

Geri
Yukarı