25.000 TL'ye mühendislik için Gaming laptop önerisi

Bütçe
25000

z1ronS

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Sizlerden öneri bekliyorum lakin 3050 yerine 4050 veyahut 3050 yerine 3050 Ti olup olması fark etmiyor. Sadece bütçeme göre en iyisini seçmek istiyorum. Büyük çaplı ve büyük grafikli oyunlar oynayacağımı zannetmiyorum. Yani üstüne para koyup 4050 gibi yorumlar olmasa daha güzel olacak çünkü bıktım artık araştırmaktan ve bir modeli tek almak istiyorum. Maksimum bütçem 25k.

20-25k arası bulduğum laptoplar bunlar. Yani tek derdim ileride sıkıntı çekmek istemiyorum, onun dışında yüksek GPU yüksek CPU derdim çok yok. Yeteri kadar oyunları oynayıp, mühendislik okumak istiyorum hepsi bu kadar.

Son düzenleyen: Moderatör:
HP Victus'un ekran kartı 6 GB bu sebepten alınabilir, Acer Nitro'da ekran kartı bir tık daha iyi ama 4 GB günümüzde az kalıyor isterseniz HP Victus alınabilir. Hepsinin özellikleri birbirine çok yakın HP Victus'un alınması 6 GB ekran kartı VRAM'i olmasından dolayı daha mantıklıdır.

yerinizde olsam ya victus ya da acer olanı tercih ederdim. işlemci olarak en iyileri o ikisi. en yeni işlemcisi olan victus.

HP Victus'un ekran kartı 6 GB bu sebepten alınabilir, Acer Nitro'da ekran kartı bir tık daha iyi ama 4 GB günümüzde az kalıyor isterseniz HP Victus alınabilir. Hepsinin özellikleri birbirine çok yakın HP Victus'un alınması 6 GB ekran kartı VRAM'i olmasından dolayı daha mantıklıdır.

Evet VRAM olarak yenilenmiş lakin Victus 16'da MUX Switch yok. Aslında bana tek gereken şey ileride sıkıntı çekmemek olacaktır paraya yazık olmasını istemiyorum. Victus 16'a aslında bende yakın hissediyordum.

Yerinizde olsam ya Victus'ya da Acer olanı tercih ederdim. İşlemci olarak en iyileri o ikisi. En yeni işlemcisi olan Victus.

Evet dediğim gibi VRAM olarak da daha iyi lakin Acer ve Victus 16 ikilisi en iyi olarak o ikisi var ama hangisini alsam en az sıkıntı çekerim onu bilmiyorum

Hep söylüyorum ömür boyu söyleyeceğim de GTX 1650 ile RTX 3050TI mobil kartları yapan mühendis aynı mühendis ve kör.

RTX 3050TI gibi kartta 4 GB VRam var. Şaka gibi ama gerçek. Firmalar bunu sistem Ram'i 16 GB üstündeyse paylaşımlı olarak kullanması açısında bir kaç sistem geliştirdiler ama Asus ROG Strix dışında hiç bir modelde doğru düzgün çalıştığını görmedim.

Biliyorum bilgisayar fiyatları gerçekten çok abuk seviyelere çıktı ama benim canımı sıkmasın derseniz (ikinci el ROG Strix 3070 yazıp malum sitelere baktım onlarda 30 bin üstüne çıkmış) Ne alacak bu gençler arkadaş.

Toparlayayım. Abi beni bir kaç yıl üzmesin idare etsin dersen 30 bandına çıkman gerekecek gibi. 3050 ve 3050TI yakın geleceği sıkıntılı.

Hep söylüyorum ömür boyu söyleyeceğim de GTX 1650 ile RTX 3050 Ti mobil kartları yapan mühendis aynı mühendis ve kör.

RTX 3050 Ti gibi kartta 4 GB VRAM var. Şaka gibi ama gerçek. Firmalar bunu sistem RAM'i 16 GB üstündeyse paylaşımlı olarak kullanması açısında birkaç sistem geliştirdiler ama ASUS ROG STRIX dışında hiçbir modelde doğru düzgün çalıştığını görmedim.

Biliyorum bilgisayar fiyatları gerçekten çok abuk seviyelere çıktı ama benim canımı sıkmasın derseniz (ikinci el ROG STRIX 3070 yazıp malum sitelere baktım onlarda 30 bin üstüne çıkmış) Ne alacak bu gençler arkadaş.

Toparlayayım. Abi beni birkaç yıl üzmesin idare etsin dersen 30 bandına çıkman gerekecek gibi. 3050 ve 3050 Ti yakın geleceği sıkıntılı.

Peki 30 bandında ne önerebilirsin? İkinci el olayına maalesef bulaşamam onu da belirteyim. Ama Victus 16 da VRAM 6 GB

Sizlerden öneri bekliyorum lakin 3050 yerine 4050 veyahut 3050 yerine 3050 Ti olup olması fark etmiyor. Sadece bütçeme göre en iyisini seçmek istiyorum. Büyük çaplı ve büyük grafikli oyunlar oynayacağımı zannetmiyorum. Yani üstüne para koyup 4050 gibi yorumlar olmasa daha güzel olacak çünkü bıktım artık araştırmaktan ve bir modeli tek almak istiyorum. Maksimum bütçem 25k.

20-25k arası bulduğum laptoplar bunlar. Yani tek derdim ileride sıkıntı çekmek istemiyorum, onun dışında yüksek GPU yüksek CPU derdim çok yok. Yeteri kadar oyunları oynayıp, mühendislik okumak istiyorum hepsi bu kadar.

Yapıştır hala indirim varken 3060 var içinde.

Yapıştır hala indirim varken 3060 var içinde.

Dediğim gibi yüksek bir ekran kartından ziyade beni idare etsin yeter ama bundaki RAM 8 GB ileride yükseltme yapabilecek miyim bilmiyorum okula başladıktan sonra birazcık zor ve bu üründe 8x1 olsa aslında bir RAM yükseltmesi fena olmazdı yapabilirdim belki ama gelen modelde 4x2 şeklinde geliyormuş üstüne tekrar 8x2 ram almam gerek :) ama teşekkür ederim güzel fiyat ve 3060 performansı 3050 ve 3050tiye göre çok çok yukarıda değerlendireceğim.

Son düzenleme:
Dediğim gibi yüksek bir ekran kartından ziyade beni idare etsin yeter ama bundaki RAM 8 GB ileride yükseltme yapabilecek miyim bilmiyorum okula başladıktan sonra birazcık zor ve bu üründe 8x1 olsa aslında bir RAM yükseltmesi fena olmazdı yapabilirdim belki ama gelen modelde 4x2 şeklinde geliyormuş üstüne tekrar 8x2 ram almam gerek :) ama teşekkür ederim güzel fiyat ve 3060 performansı 3050 ve 3050tiye göre çok çok yukarıda değerlendireceğim.
Hocam 8x1 diye biliyorum ben. Eğer 4x2 ise ki sanmıyorum öyle olduğunu 1 adet 16gb alırsın 20gb ram olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı