20.000 TL'ye rahat taşınabilir laptop önerisi

Bütçe
20.000

nihiii

Picopat
Daha fazla  
Uzun bir süredir laptop arıyorum fakat Türkiye'de stoklara giren laptoplarda isteklerimi tam karşılayacak bir ürün bulamıyorum. Karar vermekte bana güçlük yaratıyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Özellikle Laptop'u sık bir şekilde yanımda taşıdığımı belirtmek istiyorum. Bu yüzden hafifliği ve pil perfomansı da benim için önemli. Forumu okuduğum kadarıyla önerileceğine emin olduğum modellerin bazılarını neden düşünmediğimi veya beni neden ikileme düşürdüğünü şimdiden belirteyim.

Lenovo Legion 5 Pro: 2.5 kg ağırlığı üzerine 300 Watt'lık adaptörü pek taşınabilir gibi gelmiyor. Ayrıca kasanın oyuncu estetiği de beni biraz itiyor.
HP Omen 15: Beni tek iten yanı kalın çerçevesi ve Legion 5 Pro nedeniyle çok ikileme giriyorum.
Monster Tulpar 25.1: 2.9 kg ağırlığı ve kasanın kalınlığı nedeniyle göz önünde bulundurmuyorum.
Monster Tulpar 21.7: Oyuncu estetiğine sahip olması ve forumda hakkında okuduğum problemler beni sorgulatıyor.
ASUS ROG Zephyrus G14: Yanımda harici kart okuyucu üzerinde bir de webcam taşımak kulağa hoş gelmiyor.
ASUS ROG Zephyrus M16: 3050 Ti'a 17 bin lira vermek istemiyorum.
Gigabyte Aero 15: açıkçası 15.6 inch bir ekranda 4K benim çok hoşuma gitmiyor. Ayrıca fiyat olarak diğer alternatiflerin çok yukarısında olması da beni ikileme düşüyor.

Sizce en mantıklısı Acer Swift X, MSI Delta 15, ASUS ROG Zephyrus G15 vb. modellerin stoklara girip fiyatlarını görmeyi mi beklemek yoksa bu modeller arasından al gitsin dediğiniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Forumda ilginç bir yaklaşım var belli konularda. Biri de bu Monster. Isınması yok diyeceğimiz bilgisayar kalmadı denecek kadar azaldı. Hele ki yüksek güçlü işlemci ve ekran kartı barındıran modellerde. Müşteri hizmetleri ise bariz bir biçimde rakipsiz. Benim önerim Tulpar 21.7

Tulpar T5 21.7 kullanıyorum. 1.7kg ile piyasadaki en hafif gaming notebook. Ve bence yazılanlar arasında gaming estetiğinden en uzak laptop, dümdüz kasa herhangi bir süslemesi yok. Çekindiğiniz problemler nedir?

Tulpar T5 21.7 kullanıyorum. 1.7kg ile piyasadaki en hafif gaming notebook. Ve bence yazılanlar arasında gaming estetiğinden en uzak laptop, dümdüz kasa herhangi bir süslemesi yok. Çekindiğiniz problemler nedir?
Size sorayım bazı endişelerimi. Pil perfomansı nasıl, idle durumda fan sesi var mı ve rahatsız eden bir klavye sesi var mı?

Ayrıca Monster kontrol merkezinin yetersiz olduğu üzerine eleştiri okumuştum ve ekranın RGB veya DCI-P3 desteğinin ne kadar olduğu bilgisine hiç bir yerde erişemedim.

Hocam pil performansı kötü. Mshybrid kullanırsanız iki üç saat civarı gidiyor, tabii kullanım durumunda. Idleda pil ne kadar gider bilmiyorum.
Fan sesini pek duyamazsınız. Önceki monster abra v13.4 bilgisayarım ve bilgisayar alma sürecinde alıp iade ettiğim asus strix g15 ve msi gp76 her fırsatta, bazen sadece dururken bile sesli düzeyde fan çalıştırıyorlardı. T5 v21.7de 3d modelleme yaparken bile fan çok seyrek sesli şekilde çalışıyor. Ancak render alırken otomatik fanın sesli çalıştığını gördüm diyebilirim
Klavye sesinde bir sıkıntı yok bence.
Kontrol merkezinde de bir eksik yok. Fan curve ayarından overclock'a kadar birçok şey yapılabiliyor.
%100srgb ve renkleri doğru veren 2k panel var, sitesinde de yazıyordu %srgb. Referans olarak renk doğruluğuna güvenilen bir cihaz olan ipad'in verdiği renklere çok yakın -benim algı sınırlarımda aynı- renk veriyor. Ben tasarım için kullanıyorum, bence ekran harika.

Yeni konular

Geri
Yukarı