20.000TL bilgisayar önerisi

Mr_Crow

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Bütçe 20000-25000 biraz daha yukarısına çıkabilir ancak çok fark olmamasını rica ediyorum. Bilgisayar oyun oynamak için kullanılacak. Şimdiden teşekkürler.

Hocam merhaba ekran kartı ve işlemci kombini söyleyebilirim.
Şuan Amazon da prime üyelerine özel Asus RTX 3060 12 GB Dual ekran kartı 10 bin TL
Ona yakışır olan işlemci ise Ryzen 5 5600 akakçe de 3545 TL (kutusuz)
Fakat bu işlemciyi alacaksanız stok fan yetersiz olduğundan dolayı 1125 liraya id-cooling s2-224-xts black almanızı öneririm.
RAM olarak RGB seviyorsanız corsair sevmiyorsanız furry 2x8 veya 2x16 3200-3600 MHz ram olabilir (size tavsiyem 2x16 3600 MHz corsair RGB RS vengeance ram. 16 GB oyun için yeterli ama ilerleyen zamanlarda 16 bile yetersiz kalacak. Kaynak PC HOCASI)
anakart olarak b550 gaming x v2 olabilir onun da 3.500 TL civarında olması lazım ama tabii daha ucuza başka modeller de alınabilir. Bu dediğim model de 4 RAM slotu ve 2 adet m2 ssd girişi var.
PSU olarak ise 650 wat veya 600 wat PSU alınabilir
kasa olarak ise mesh kasa tercih edilmeli.
Depolama olarak ise kesinlikle SSD al yerinde olsam 1 TB SSD alırdım hatta steam kütüphanen çok kabarık ise 1+1 TB toplamda 2 TB SSD de alabilirsin.
SSD olarak WD Blue SN570 M.2 PCle NVMeTM SSD 1TB 3500MB/s tavsiye ederim amazonda bulabilirsiniz 1100 TL civarı.
Kasa önerisi yapamıyorum maalesef çünkü oraya hakim değilim.

Tabii benim dediğimden çok daha iyi hazır sistemler olabilir ya da benim dediğim parçalardan daha ucuza hatta daha çok F/P olan sistemler de toplanabilir ama benim aklıma bunlar geldi yardımcı olmak istedim ve bence çok tatlı bir sistem.

Hocam bu arada 8GB Vram e sahip olan ekran kartlarından uzak durmanıza öneririm
o yüzden Asus RTX 3060 12 GB oc edition önerdim. Çünkü 8 GB Vram kesinlikle yetersiz.

Hocam merhaba ekran kartı ve işlemci kombini söyleyebilirim.
Şu an Amazon da Prime üyelerine özel ASUS RTX 3060 12 GB Dual ekran kartı 10 bin TL.
Ona yakışır olan işlemci ise Ryzen 5 5600 Akakçe de 3545 TL (kutusuz)
Fakat bu işlemciyi alacaksanız stok fan yetersiz olduğundan dolayı 1125 liraya ID-Cooling S2-224-XTS Black almanızı öneririm.
RAM olarak RGB seviyorsanız Corsair sevmiyorsanız furry 2x8 veya 2x16 3200-3600 MHz RAM olabilir (size tavsiyem 2x16 3600 MHz Corsair RGB RS Vengeance RAM. 16 GB oyun için yeterli ama ilerleyen zamanlarda 16 bile yetersiz kalacak. Kaynak PC hocası)
Anakart olarak B550 Gaming X V2 olabilir onun da 3.500 TL civarında olması lazım ama tabii daha ucuza başka modeller de alınabilir. Bu dediğim model de 4 RAM slotu ve 2 adet M.2 SSD girişi var.
PSU olarak ise 650 wat veya 600 wat PSU alınabilir.
Kasa olarak ise mesh kasa tercih edilmeli.
Depolama olarak ise kesinlikle SSD al yerinde olsam 1 TB SSD alırdım hatta Steam kütüphanen çok kabarık ise 1+1 TB toplamda 2 TB SSD de alabilirsin.
SSD olarak WD Blue SN570 M.2 PCIe nvmetm SSD 1TB 3500MB/s tavsiye ederim Amazon'da bulabilirsiniz 1100 TL civarı.
Kasa önerisi yapamıyorum maalesef çünkü oraya hakim değilim.

Tabii benim dediğimden çok daha iyi hazır sistemler olabilir ya da benim dediğim parçalardan daha ucuza hatta daha çok F/P olan sistemler de toplanabilir ama benim aklıma bunlar geldi yardımcı olmak istedim ve bence çok tatlı bir sistem.

Hocam bu arada 8 GB VRAM'e sahip olan ekran kartlarından uzak durmanıza öneririm.
O yüzden ASUS RTX 3060 12 GB OC Edition önerdim. Çünkü 8 GB VRAM kesinlikle yetersiz.

Hocam hazır sistem biliyorsanız önerir misiniz? Önerileriniz için teşekkürler.

Geri
Yukarı