Oyun için 20.000TL bilgisayar önerisi

Nasıl yetersiz ya 3050 biraz kötü bir RTX kartı ama çoğu oyunudua rahatlıkla oynatır 5-6 yıl
5-6 Yıl ? Siz ciddi misiniz ?
Örnek 4-5 sene önce çıkan God Of War ultra da yetersiz bir ekran kartı,DLSS açılmadan İ5 11400F gibi bir işlemci ile sabit 60 FPS alınmıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu seneki oyunların sistem gereksinimlerini gördünüz mü?

Son düzenleme:
Yaz sonu 3060 alacaktım öyle bir konuştunuz ki eski bir kart alacağım gibi hissediyorum.
Hocam aslında 3060 çok iyi bir kart fakat şu an firmalar optimizasyon yapmaya uğraşmıyorlar oyunları hızlı çıkarmak için.

Ultra 60 FPS vermeyebilir demişim zaten.
God of war 5 yıl önce çıkan bir oyun o yüzden demiş arkadaş.

Arkadaşlar bahsettikleriniz çok kafamı karıştırdı kusuruma bakmayın.
Anladığım kadarıyla 3050 çok yetersiz geliyor ne tavsiye edersiniz bu durumda?
Belki gaming laptoplara bakabiliriz@Merdo34 @NNUE @emirhannk

@xDraco @Merdo34 önerdiğiniz 2 sistemden 6800 olanı alsam normal ve orta yüksek ayarlarda istediğim oyunları oynayabilir miyim? Zamanla sistemi geliştirebilirim.

Son düzenleme:
Bence sana yeter ultra takıntım yok diyorsun orta ayar falan işini görür. Ama o fiyattan 6600 varken 3050 alınmaz misal Mantis sistem gibi. DK sistemi alabilirsiniz.

@xDraco @Merdo34 önerdiğiniz 2 sistemden 6800 olanı alsam normal ve orta yüksek ayarlarda istediğim oyunları oynayabilir miyim? Zamanla sistemi geliştirebilirim.
6800, 2K ve 1080P ultra da istediğiniz her oyunu oynatır.
Fakat fazla masraf yapmak istemiyorsanız ve orta ayarlar benim için yeterli derseniz @xDraco hocamın önerdiği sistemlerde işinizi görür.

Belki Gaming laptoplara bakabiliriz@merdo34 @NNUE @emirhannk

Piyasa fiyatlarını bilmiyorum ama tek diyeceğim 3050 alma.

Hocam eğer mantis-6800 sistem bütçenizi fazla zorluyorsa 6700 XT olanı alın. Daha uzun süre idare etmesi açısından. Çünkü oyunu yetiştiremeyip optimizasyon ile hiç uğraşmayan firmalar gittikçe artıyor. Alabiliyorsanız Mantis-6700 xt iyi olur.

Geri
Yukarı