20.000TL Laptop önerisi

Bazıları laptopları sadece ekran kartından veya depolamadan ibaret sanıyor herhalde. Peki, ekran kartı modellerinin içerdiği rakamların büyüklüğünün önemli olduğu gibi bunların W değerinin de önemli olduğundan haberleri var mıdır? Daha güçsüz gözüken ekran kartı, MUX'la beraber kendisine göre daha iyi olduğu düşünülen ekran kartını bazı oyunlarda geçebiliyor.

Laptopları ele alırken sadece ekran kartına veya depolamaya abanmak pek de doğru değil.
  • İşlemci
  • Ekran kartı ve kaç W olduğu
  • MUX
  • Kasa kalitesi
  • Panel
  • Ağırlık
  • Batarya
  • İstenilen büyüklük
  • Depolama ve RAM
Gibi şeylere bir bütün olarak bakmak lazım. Depolama ve RAM sonradan da eklenebildiği için duruma göre göz ardı edilebilir.

20 bin TL gibi bir fiyata yukarıda saydığım özelliklerin çoğu kişiye göre daha önemli olanlarından geçemeyen TUF modelini almak, "Laptop seçerken nasıl çok mantıksız seçim yaparım?" sorusunun cevabı olmaktan öteye gidemez.

Yeterli bilgisi olmadığı halde konulara gelip insanları yanlış yönlendirip üstüne üstlük hatasız olabileceğini düşünmeden diğer üyelere hakaret edercesine bir üslup kullananlar hakkında gerçekten güzel şeyler düşünmüyorum, teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Gülücük atanların teknoloji özürlüleri olduğunu düşünüyorum

Ne kadar komik bir yaklaşım 3060 varken 3070'e ihtiyaç duyulmaz benim yukarıda tanımını yaptığım güzel kardeşim

Gülücük atanları teknoloji özürlüsü olarak sayıyorum, teşekkür ederim.

Peki haklısınız diyelim 3060'ta gayet yeterli bir kart fakat sizin önerinizdeki laptopun 2 TB SSD dışında bir özelliği yok. İşlemcisi o fiyata göre rezalet marka olarak ASUS TUF ROG bile değil. Sırf 2 TB SSD var diye o laptopa 20 bin vermek aptallıktır.

Bazıları laptopları sadece ekran kartından veya depolamadan ibaret sanıyor herhalde. Peki, ekran kartı modellerinin içerdiği rakamların büyüklüğünün önemli olduğu gibi bunların W değerinin de önemli olduğundan haberleri var mıdır? Daha güçsüz gözüken ekran kartı, MUX'la beraber kendisine göre daha iyi olduğu düşünülen ekran kartını bazı oyunlarda geçebiliyor.

Laptopları ele alırken sadece ekran kartına veya depolamaya abanmak pek de doğru değil.
  • İşlemci
  • Ekran kartı ve kaç W olduğu
  • MUX
  • Kasa kalitesi
  • Panel
  • Ağırlık
  • Batarya
  • İstenilen büyüklük
  • Depolama ve RAM
Gibi şeylere bir bütün olarak bakmak lazım. Depolama ve RAM sonradan da eklenebildiği için duruma göre göz ardı edilebilir.

20 bin TL gibi bir fiyata yukarıda saydığım özelliklerin çoğu kişiye göre daha önemli olanlarından geçemeyen TUF modelini almak, "Laptop seçerken nasıl çok mantıksız seçim yaparım?" sorusunun cevabı olmaktan öteye gidemez.

Yeterli bilgisi olmadığı halde konulara gelip insanları yanlış yönlendirip üstüne üstlük hatasız olabileceğini düşünmeden diğer üyelere hakaret edercesine bir üslup kullananlar hakkında gerçekten güzel şeyler düşünmüyorum, teşekkür ederim.
Güzel anlamışsınız, ağzınıza sağlık fakat arkadaş büyük ihtimal şimdi gelip aynı şeyleri gevelemeye devam edecek.

Elinde Mercedes ve Mercedes'in bir sürü özelliği varken sırf biraz daha iyi diye BMW alınır mı?

3060 altmış belki de 300 FPS verecek bir oyunda 3070 daha fazla verecek ama aradaki bu farkın bir önemi olmayacak.

Elimde Mercedes varken satar BMW alırım şahsen neyse konuya dönecek olursak.
Ben oyun oynamayacağım konuyu okumadınız galibe benim için işlemci RAM ve SSD önemli konuyu tekrar okumanızı tavsiye ederim bu tür işler ekran kartını çok az kullanıyor.

Hocam i7 11800h düşünüyordum ben aslında ders aldığım yerde de o işlemciyi kullanıyoruz PCI 4.0 SSD desteği yüksek GBlı işlerde çok hızlandırıyordu açıkçası işimizi eğer yanlış biliyorsam Ryzen 9 5900HX PCI 3.0 destekliyor.

Son düzenleme:

İşlemciler ön planda hocam konuyu okuduysanız oyun oynamayacağım ben o nedenle biraz düşük işlemciler.
Konuyu "Gaming laptop" bölümüne acmasaydiniz iyiydi o zaman.

Bunu alıp depolama ve RAM yükseltmesiyle kendiniz ilgilenebilirsiniz.

Gelince direkt T7 v25.1'i de özelleştirerek alabilirsiniz.

Gaming laptop bölümüne taşınma ihtimali var mı sonradan dizüstü seçmiştim diye hatırlıyorum ama yanlış olabilir kusura bakmayın dalgınlığıma gelmiştir.

Geri
Yukarı