20.000TL monitör dahil sistem tavsiyesi

ProTr

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler dün CS 2 beta daveti aldım ve kurdum oyun iyi hoş fakat ana menüde ekran kartım %100 kullanılırken oyun içine girince karakter seçiminden sonra bir anda %3 %10 seviyelerine düşüyor, oyun 10FPS oluyor. Arada düzelip hemen geri bozuluyor bunun bir çözümü vs var mı darboğazı engellemek için?
TV'ye bağlayıp denedim yine aynı oluyor. Normalde TV'ye bağlayınca FPS dropları kalkıyor, Forza Horizon 5'de denemiştim.

Sistemin:
Intel Core i5 750 3.20GHz fakat ben Max 2.75 gördüm.
Quadro H55 anakart o.c desteği yok.
10 GB DDR3 RAM 1600MHz.
240 GB SSD.
750GB HDD.
Gigabyte GTX 950 o.c 2 GB.
FPS 500 watt PSU +80 Bronze sertifikalı.
Monitör 1360*768 pek iyi değil biliyorum.

12.sınıfa geçtim staja başlayacağım o yüzden bir yeni bir PC fırsatı kolluyorum. Max 20k ya kadar çıkabilirim monitör dahil olacak.

Kasa olarak bunu tercih edebilirsiniz. Üstüne de 144 Hz bir monitör tercih edilebilir.

Hocam lütfen bu sistemi direkt önermeyin. Bilmeyen birisi gidip Everest kasa ve PSU ile alır geçer. O kasa alınmaz.

Kasa olarak bunu tercih edebilirsiniz. Üstüne de 144 Hz bir monitör tercih edilebilir.

Hocam lütfen bu sistemi direkt önermeyin. Bilmeyen birisi gidip Everest kasa ve PSU ile alır geçer. O kasa alınmaz.

Sonradan degistirilir. En ucuz RX 6700 sistem oldugundan atiyorum. En ucuzu boyle kalitesiz PSU'lu oluyor, maalesef.

RX 6650 XT sistemi alacaksa, monitoru boyle yapabilir.

Sonradan degistirilir. En ucuz RX 6700 sistem oldugundan atiyorum. En ucuzu boyle kalitesiz PSU'lu oluyor, maalesef.
Hocam sonradan değiştirilebilir diyorsunuz da sadece PSU ile bitmiyor, kasa da leş gibi. O da değişecek. Nereden baksanız 2-3K masraf çıkartıyor. Bence mantıklı bir hareket değil sırf 6700 almak için.

Leş gibi.

6500XT attığımız sistemdekilere göre aşırı düşük performanslı. PowerBoost kasa ve PSU alınmaz. MLD SSD kötü.

14.000 TL bütçe için bunu:

15.000 TL bütçe için bunu alın:

Böyle bir sistem görmüştüm dün 13K ya i5 12. nesil ve Intel'in geliştirmiş oldugu bir ekran kartına sahip RTX 3060 ile karşılaştırdıgım da çok az bir farkla iyi bir performans gösterebiliyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (56).png
    Ekran Görüntüsü (56).png
    256,1 KB · Görüntüleme: 17
Tamamdır teşekkürler.
Eğer o Intel sistemi tercih edecekseniz kasayı mutlaka BitFenix ile değiştirin. SSD'yi de Kioxia Exceria 500 GB yapın. MLD SSD iyi bir model değil. Onun dışında 14 ve 15K bütçe için sistem attım. Onun üstüne de monitörünüzü alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı