20.000TL Sistem Toplama

tRpSanctuary

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. 20.000TL bütçe ile "sadece kasa" sistem toplamak istiyorum. Ekran kartını şu an almayacağım. Fiyatları düşmeye başladığı için bekleyeceğim. 14.000TL'ye çevreden duyduğum bilgilerle ekran kartı hariç aşağıdaki bileşenlerden oluşan bir sistem kurdum. Bu sisteme ekran kartı fiyatlarının ne kadar düşeceğine bağlı olarak; 3060 Ti, 3070 ya da 3080 takmayı düşünüyorum "2K monitör ile". 6.000'in üzerine ekleme yaparak bir şekilde halledeceğimi düşünüyorum. Bir araya getirmiş olduğum parçalar düşündüğüm ekran kartlarını göz önünde bulundurarak nasıl? Uyumluluğu vesaire bir sıkıntı olur mu çünkü gerçekten çevreden araştırarak topladığım bir sistem detaylarını anlamıyorum. Ekran kartsız haliyle verebileceğim maksimum ücreti veriyorum daha üstüne çıkamıyorum maalesef. Bilgisi olan arkadaşlar önerilerini ve fikirlerini paylaşabilirler mi?

Anakart
İşlemci
Ram
Depolama SSD
Sistem SSD
Kasa
PSU
Sıvı Soğutma

-PSU 750Watt olanı stokta kalmamış ama almak istediğim ürün bu. 750Watt için arayıp sorayım mı yoksa İtopya üzerinden 750Watt başka bir öneriniz olur mu?
-Kasada 1 tane fan var kasa önü için fan öneriniz olur mu? Aynı kasanın önünde 3 fanlı ve RGB'li hali var ondaki fanlar iş yapar mı? Ekstra Fanlı Kasa
Anakartı MSI MAG B550 TOMAHAWK ile değiştireyim mi?
Anakart
İşlemci
Ram
Sistem SSD
Depolama SSD
Sıvı Soğutucu
Kasa
Sistem böyle oldu. Bu sistem için itopya üzerinden bir psu önerir misiniz? Marka konusunda takıntılı olduğum tek nokta sanırım psu olabilir. Önceden çok çektim. Ekstra olarak kasaya fan takmam gerekirse, kasa içindeki fanlar kalitesiz ve değişmesi gerekirse öneriniz olur mu? Ya da direk şu kasayı tercih etsem nasıl olur ? SEKIRA

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı