20.000TL Sistem Toplama

mrtcN0

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese merhaba arkadaşlar

Eski bir arkadaşım abisi ve kendisinin kullanabileceği 20.000TL'lik bir sistem toplayacağını söyledi ve arkadaşımın abisi bilgisayar mühendisi bu bilgisayar ile hem oyun oynanacak hem de bazı programlar kullanılacak ve bu bütçeye herşey dahil bende İtopya üzerinden bu sistemi topladım sizce sistem nasıl ? Bir değişikliğe gidilebilir mi ? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

*İntel Core İ7 9700K

*MSI Z-390 GAMING PRO CARBON

*MSI DUKE RTX2080 GDDR6 OC

*GSKiil TRİDENT Z RGB 16GB(8x2)3200MHZ

*SAMSUNG 970 EVO PLUS 1TB (3500MB-3300MB)

COOLER MASTER MASTERLIQUID ML240R

*COOLER MASTER VANGUARD 750W 80+GOLD

*COOLER MASTER MASTERCASE H500P

* COOLER MASTER RİSER

*MSI 23.6 OPTIX MAG241CR 144HZ

*MSI VIGOR GK70

*MSI GLUTCH GM70

*MSI DS502

Toplam : 19.948.31 TL

Selamlar. İlgilenirseniz bilgisayarımı satıyorum değerlendirebilirsiniz :)

Selamlar. İlgilenirseniz bilgisayarımı satıyorum değerlendirebilirsiniz :)

RTX 2080 2K kartıdır öncelikle onu belirteyim 1080 P için çok güçlü bir kart MSI Vigor GK 70 Numpadi olmayan bir klavyedir aynı fiyata Corsair K70 alınabiliyor hatta daha ucuza MSI Clutch çok da önerdiğim bir mouse değil fiyatını zerre hak etmiyor o fiyatlarda çok daha iyi ekipmanlar mevcut kasa tercihi çok iyi kendim de kullanıyorum böyle bir sisteme yakışır fakat MESH olan modele bakmanızı öneririm kulaklık sisteme göre düşük kalmış en azından bir Sennheiser GSP 350 olabilirdi sıvı soğutucu 240 MM onu 280 MM ile değiştirebilirsiniz. Bunların dışında sistem gayet yeterli olmuş
368995

Zaten 2K olacağı için intelin tek üstünlüğü olan 1080P oyun performansı olmadığı için Ryzen sisteme yönelmek çok daha mantıklı sıvı soğutma ihtiyaç dahilinde değil fakat OC performansını arttırması açısından bulunsun dedim bütçe sağlam çünkü tercihe göre klavye mouse seçebilir klavye olarak önerim

Dosya Ekleri

• 1549985090067.png
    1549985090067.png
    44,1 KB · Görüntüleme: 60
Dostum yanlış anlamada merak ettiğim bir kaç şey var, bu sistemlerden kaç tanesini aldınız eceba? Merak ettiğimden soruyorum sadece.

Eki Görüntüle 368997
Eki Görüntüle 368998
Eki Görüntüle 368999
Bu sistemleri kendime toplamıyorum çevrem çok geniş gerek okul olsun gerek tanıdıklarımızın olsun ailemde ve yaşadığım bölgede bu işlerle genelde ben ilgileniyorum bu yüzden genelde bana danışınılıyor ben de sizlere danışıyorum sorunuzun cevabını açıkça verdiğimi düşünüyorum.

RTX 2080 2K kartıdır öncelikle onu belirteyim 1080 P için çok güçlü bir kart MSI Vigor GK 70 Numpadi olmayan bir klavyedir aynı fiyata Corsair K70 alınabiliyor hatta daha ucuza MSI Clutch çok da önerdiğim bir mouse değil fiyatını zerre hak etmiyor o fiyatlarda çok daha iyi ekipmanlar mevcut kasa tercihi çok iyi kendim de kullanıyorum böyle bir sisteme yakışır fakat MESH olan modele bakmanızı öneririm kulaklık sisteme göre düşük kalmış en azından bir Sennheiser GSP 350 olabilirdi sıvı soğutucu 240 MM onu 280 MM ile değiştirebilirsiniz. Bunların dışında sistem gayet yeterli olmuş
Eki Görüntüle 368995
Zaten 2K olacağı için intelin tek üstünlüğü olan 1080P oyun performansı olmadığı için Ryzen sisteme yönelmek çok daha mantıklı sıvı soğutma ihtiyaç dahilinde değil fakat OC performansını arttırması açısından bulunsun dedim bütçe sağlam çünkü tercihe göre klavye mouse seçebilir klavye olarak önerim
Bu arada arkadaşım İntel dışında başka firmaya yönelmem diyor fakat Klavye ve Mouse olayında fazlasıyla esnek.

Sadece merak ettim. PC tavsiyesi isteyen insanların konu geçmişlerine bakmak huy haline geldi bende. Bazıları belli aralıklarla toplama konuları açıyor ve hiç sistem felanda almıyor böyle insanlar burdaki insanların zamanlarını yiyor. Bazılarıda sistem tavsiye konusu açıp kendi bildiğini yapıyor gene, kendi bildiğini yapacaksan konu açmanın amacı ney diye sorarlar adama. Benimde merak ettiğim birşey vardı cevabını aldım teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı