20-23 bin TL hazır sistem önerisi

batuhan007

Kilopat
Daha fazla  
Fazla seçenek var ve bu bütçe ile en iyi tercihi yapmış olmak istiyorum. Her sistemin kendine göre + ve eksileri var sizce en mantıklı tercih hangisi olur?
1-)

Screenshot_1.png

2-)

Screenshot_22222.png

3-)

Screenshot_2.png

4-)

Screenshot_3superme.png

5-)

Screenshot_3 bright.png

Kanka bencede hazır sistem almak biraz risk işi yani hazır sistem alırsın adam içine 2 yıllık ram koyar veya ikinci el bi ekran kartı koyar onun yerine parçaları sıfırdan alıp kendin kurmak hem daha heyecanlı hemde çok daha iyi, hemde daha ucuz oluyor.
Yani pc birleştirmeyi çoğu kişi atomu parçalamak falan zannediyor ulan geliyor usb gibi tak tak tak bitti gitti.

Kanka bence de hazır sistem almak biraz risk işi yani hazır sistem alırsın adam içine 2 yıllık RAM koyar veya ikinci el bir ekran kartı koyar onun yerine parçaları sıfırdan alıp kendin kurmak hem daha heyecanlı hem de çok daha iyi, hem de daha ucuz oluyor.
Yani PC birleştirmeyi çoğu kişi atomu parçalamak falan zannediyor ulan geliyor USB gibi tak tak tak bitti gitti.

Ne alaka? Düzgün yerden alırsan her parçası sağlam olur. 2. el falan hikaye. F/P bir sistem bulursun toplamadan daha uygun gelir.

Kanka bencede hazır sistem almak biraz risk işi yani hazır sistem alırsın adam içine 2 yıllık ram koyar veya ikinci el bi ekran kartı koyar onun yerine parçaları sıfırdan alıp kendin kurmak hem daha heyecanlı hemde çok daha iyi, hemde daha ucuz oluyor.
Yani pc birleştirmeyi çoğu kişi atomu parçalamak falan zannediyor ulan geliyor usb gibi tak tak tak bitti gitti.
Bana göre de kasa almanın en büyük zevklerinden biri montajını kendin yapmaktır. Tek sıkıntısı kabloları düzenli bir şekilde toplayıp güzelce saklayabilmek. Tabi bunun dışında bir sürü şey var (parçaların uyumluluğunu test etme vs.) ama alırken bu kriterlere dikkat edildi mi kolay kolay sıkıntı çıkmıyor.

Hazır sistemin dezavantajı eğer montajlı gelmişse bir kere alınca iadesi pek mümkün olmuyor. Bunun haricinde tek tek toplamak yerine güzel bir kampanyalı hazır sistem almak daha uygun gelebiliyor. Mesela DH-Eagle sistemi buna güzel bir örnek.

Bana göre de kasa almanın en büyük zevklerinden biri montajını kendin yapmaktır. Tek sıkıntısı kabloları düzenli bir şekilde toplayıp güzelce saklayabilmek. Tabi bunun dışında bir sürü şey var (parçaların uyumluluğunu test etme vs.) ama alırken bu kriterlere dikkat edildi mi kolay kolay sıkıntı çıkmıyor.

Hazır sistemin dezavantajı eğer montajlı gelmişse bir kere alınca iadesi pek mümkün olmuyor. Bunun haricinde tek tek toplamak yerine güzel bir kampanyalı hazır sistem almak daha uygun gelebiliyor. Tavsiye olarak DH-Eagle sistemini tavsiye ederim.
Kanka sistemin parçaları böyle tek tek kargoyla gelicek heyecanın artıyor sonra hepsi gelince birleştiriyorsun işlemcini falan takıyorsun o insanı aşırı rahatlayıyor ve heyecanlandırıyor tek sıkıntısı kabloları nereye koyucağın.

Kanka sistemin parçaları böyle tek tek kargoyla gelicek heyecanın artıyor sonra hepsi gelince birleştiriyorsun işlemcini falan takıyorsun o insanı aşırı rahatlayıyor ve heyecanlandırıyor tek sıkıntısı kabloları nereye koyucağın.
Aynen öyle. O jelatinleri sökmek falan. En son her şey tamam dedikten sonra kasanın düğmesine basınca gelen duman kokusu ve peşinden çıkan alev 🤣 Bunların verdiği zevki kolay kolay hiçbir şey vermez.

Kanka sistemin parçaları böyle tek tek kargoyla gelecek heyecanın artıyor sonra hepsi gelince birleştiriyorsun işlemcini falan takıyorsun o insanı aşırı rahatlayıyor ve heyecanlandırıyor tek sıkıntısı kabloları nereye koyucağın.

Ben heyecan veya zevk aramıyorum bahsettiğim sistemlerden veya size daha mantıklı gelen bir sistem tavsiyesi istedim. Hazır sistem tek tek toplamaktan daha ucuza geliyor günümüzde yanlış biliyorsam düzeltin. 4060 Ti'li sistem tavsiye ediyorsunuz 12 GB VRAM'dan vazgeçmeye değer mi? Ya da DDR5 sistemden vazgeçmek ne kadar mantıklı?

Hazır sistem alma.

Hazır sistem tek tek toplamaktan daha ucuza geliyor günümüzde yanlış biliyorsam düzelt.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı