20-25 bin lira toplama bilgisayar önerisi

Bütçe
22500 TL

YNewflag

Hectopat
3070‘li bir bilgisayar topluyorum, işlemci anakart önerisi gerekiyor. Bu konularda bilgim az. Kasam var, kasa almayı düşünmüyorum. MSI B150M anakart var ama soketi uyumsuz sanırım benim ihtiyacım olan işlemcilere. 650W Hydro FSP serisi PSU var yeterli olur mu bilmiyorum. Bütçe 20 - 25 bin lira. Önerilerinizi bekliyorum ( @messinicocugu özellikle sizin.).

Son düzenleyen: Moderatör:
2X
25400TL tutuyor.

2X
25400TL tutuyor.
Teşekkürler, ekran kartı markasında performans dışında bi eksi var mı bildiğiniz(malzeme kalitesi vb.)? Ve bende Corsaır Carbıde Serisi Champ/spec-02 80plus 650w Kırmızı Fanlı Midt Atx Kasa fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da bu kasa var yeni kasa almam gerekiyor sanırım doğru mu?

Teşekkürler, ekran kartı markasında performans dışında bir eksi var mı bildiğiniz(malzeme kalitesi vb.)? Ve bende Corsaır Carbıde Serisi Champ/spec-02 80plus 650w Kırmızı Fanlı Midt Atx Kasa fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da bu kasa var yeni kasa almam gerekiyor sanırım doğru mu?

Evet hocam bu kasa çok iyi değil satın ikinci elden kasayı.
Bir de ekran kartı markasının bir etkisi yok.

SSD olarak 2 tb lazım bana anakarta uygun önerebileceğiniz varsa paylaşır mısınız(2 tane 1 terabayt sanırım daha uygun oluyor en uyguna nasıl geliyorsa ) ? Ayrıca ekran kartı için bütçemi biraz genişletmeyi düşündüm, msi x trio 16 bin olmuştu onu alsam mı diye düşünüyordum, bitti 18.5 k oldu; şimdi asus tuf mu alsam diyorum 17 bine, sizin öneriniz var mı ? Teşekkürler
İşlemci anakart psu attıklarınızı aldım bu arada.

SSD olarak 2 TB lazım bana anakarta uygun önerebileceğiniz varsa paylaşır mısınız(2 tane 1 terabayt sanırım daha uygun oluyor en uyguna nasıl geliyorsa )? Ayrıca ekran kartı için bütçemi biraz genişletmeyi düşündüm, MSI X Trio 16 bin olmuştu onu alsam mı diye düşünüyordum, bitti 18.5 k oldu; şimdi ASUS TUF mu alsam diyorum 17 bine sizin öneriniz var mı? Teşekkürler
İşlemci anakart PSU attıklarınızı aldım bu arada.

SSD olarak bu güzeldir alabilirsin:
Ekran arktı oalrak PNY gayet yeterli 17K'ya 3080 alınır 3070 Ti alınmaz:

@kino Hocam bu fiyata farklı bir PSU alınamaz mı ? Bu model pek iyi değil diye hatırlıyorum fakat bu model olduğundan emin değilim. İyi midir ?

SSD olarak bu güzeldir alabilirsin:
Ekran arktı oalrak PNY gayet yeterli 17K'ya 3080 alınır 3070 Ti alınmaz:
Önerileriniz için teşekkürler ekran kartı ve ram hariç hepsini aldım şuan. Yalnız 3080 high-end bi kart olduğu için ömrünün, 3070ti gibi kartlara göre daha kısa olduğunu söyleyenler var(zaten bu kartı alan sık sık değiştirir diyeymiş ) bana mantıksız geldi ama bunu da sormak istedim böyle bir şey var mı sizce? Ve 3080 alırsam işlemci 12400f darboğaz olur mu?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı