20-25 bin TL arası Gaming laptop önerisi

Bütçe
25000
4 GB ekran kartı yetersiz gelebilir.

HP Victus, Acer Nitro 5, Lenovo IdeaPad Gaming 3'ten şaşma, üçü de kaliteli cihazlar. Monster, Casper, ASUS TUF'dan ise uzak dur. Ayrıyeten bu fiyat bandında RTX 3060 bir laptop satın alabileceğini düşünürsek RAM'i 2x8 yap mutlaka. Kendimden biliyorum, bu cihazlar tek kanal 8 GB RAM ile performanslarının üçte birini bile vermiyor.

8×2 mi 16×1 mi sizce bir de Monster vs Acer Nitro hangisini önerirsiniz.

HP Victus, Acer Nitro 5, Lenovo Ideapad Gaming 3'den şaşma, üçü de kaliteli cihazlar. Monster, Casper, Asus TUF'dan ise uzak dur. Ayrıyeten bu fiyat bandında RTX 3060 bir laptop satın alabileceğini düşünürsek RAM'i 2x8 yap mutlaka. Kendimden biliyorum, bu cihazlar tek kanal 8 GB RAM ile performanslarının üçte birini bile vermiyor.
Hocam linkteki bilgisayarı aldım bu fiyat bandında daha iyisi yok herhalde memnun kalır mıyım ? HP Victus Gaming AMD Ryzen 7-5800H 16GB 1TB SSD RTX3060 6GB 16.1" 144hz FHD DOS Gaming Laptop 54S73EA Fiyatı, Yorumları - Trendyol

Cihazı yükseltin, altı hava alsın.
Merhaba tekrardan. Cihazın içindeki ram bu. Bir 8 gb ram daha alacağım şuanda ama buna uygun ram hangisi oluyor? ne almam gerek? Donanım hakkında pek bilgim yok da bana yardımcı olur musun?

Dosya Ekleri

• resim_2023-06-25_234439896.png
    resim_2023-06-25_234439896.png
    82 KB · Görüntüleme: 11
bu olur mu acaba

Güncelleme: üstte yolladığım rami satın aldım taktım (Acer yetkililerine sordum cihaza zarar vermediğiniz sürece ssd ve ram yükseltmesi yapabilrsiniz. Garantiden çıkmaz dediler) ve Acer'in kendi sitesinde bulunan NitroSense programını indirip CoolBoost'u açtım ısınma sorunu baya baya halloldu. Ultra ayarlarda UEBS 2 gibi bir oyunda 1 milyona karşı 1 milyon kişiyi savaştırdım en ufak kasma donma olmadı. Şuana kadar gayet memnunum Almak isteyenlere tavsiye edebilirim ki şuan hâlâ aynı fiyat Amazon'da. Alacak olursa şayet, enerji girişini iyice bastırmanız lazım tık diye ses gelmezse çalışmıyor. Bozuk sanmıştım ilk başta panik yapmayın ben gibi :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı