20-25 bin TL arası yazılım ve oyun için bilgisayar önerisi

Zhefas

Femtopat
Daha fazla  
Arkaşlar şu anlık 10.sınıfım ve artık yazılım tarzı şeyler ile uğraşmak istiyorum. Bilgisayar almak istiyorum dizüstü bilgisayar mı yoksa masaüstü mü almalıyım yardımcı olur musunuz 20-25k arasında bütçem var. Ara sıra oyun içinde kullanacağım.

Yerinde olsam masaüstü tercih ederdim sistemlere bakıp yardımcı olurum yine.

Monitör, klavyen falan var mı acaba?

Arkaşlar şu anlık 10.sınıfım ve artık yazılım tarzı şeyler ile uğraşmak istiyorum. Bilgisayar almak istiyorum dizüstü bilgisayar mı yoksa masaüstü mü almalıyım yardımcı olur musunuz 20-25k arasında bütçem var. Ara sıra oyun içinde kullanacağım.
Önce ona karar vermek lazım. Bilgisayarla ev dışı çalışmayacaksan laptop çok da lazım olmaz. Yazılım vs. için de çalışmak daha verimli oluyor. Oyun derken neler olduğuna bağlı biraz, ama bütçendeki kasalar zaten çoğu şeyi açıyor. Sadece belki laptop istersen değişir diye sordum.

Açıkçası dizüstü mü masaüstü mü ona karar verin kendiniz.

Dizüstü olarak M1 bakılabilir.
Hocam arkadaş ara sıra oyun da oynamak istiyorum demiş.
Akif Hocam'ın da dediği gibi eğer ev dışı çalışmayacaksanız laptopa gerek yok, bu durumda masaüstü alırsanız daha iyi olur. 25.000 TL bütçede alınabilecek monitör dahil iyi bir sistem bırakıyorum aşağıya, klavye - mouse konusunda da geçici olarak normal ofis klavye, mouse'u alıp devam edebilirsiniz.

Kasa: VULCAN-4060 / AMD Ryzen 5 5500 MPK / GALAX GeForce RTX 4060 1-Click OC 2X V2 8GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar

Monitör:https://www.hepsiburada.com/lenovo-...tent=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.6.4

Hocam kasada işlemciyi R5 5600 yapıp, anakartı da B550M-K yaparsanız bütçeyi biraz aşar ancak gayet güzel bir sistem olur.

Hocam arkadaş ara sıra oyun da oynamak istiyorum demiş.

Akif Hocam'ın da dediği gibi eğer ev dışı çalışmayacaksanız laptopa gerek yok, bu durumda masaüstü alırsanız daha iyi olur. 25.000 TL bütçede alınabilecek monitör dahil iyi bir sistem bırakıyorum aşağıya, klavye - mouse konusunda da geçici olarak normal ofis klavye, fareyi alıp devam edebilirsiniz.

Kasa: VULCAN-4060 / AMD Ryzen 5 5500 MPK / GALAX GeForce RTX 4060 1-Click OC 2X V2 8GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar

Monitör:https://www.hepsiburada.com/lenovo-...tent=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.6.4

Hocam kasada işlemciyi R5 5600 yapıp, anakartı da B550M-K yaparsanız bütçeyi biraz aşar ancak gayet güzel bir sistem olur.

Sisteminizi dikkate alacağım, ileride bilgisayar mühendisliği okumayı düşünüyorum o da cihaz şeçiminde önemli bir etken.

attığım cihaz nasıl iyi bir cihazmıdır, hp victus 16 o da iyi bir cihaz fakat 26 k yukarıda attığım cihaz ise 20 k hangisini önerirsiniz.

Sisteminizi dikkate alacağım, ileride bilgisayar mühendisliği okumayı düşünüyorum o da cihaz şeçiminde önemli bir etken.

attığım cihaz nasıl iyi bir cihazmıdır, hp victus 16 o da iyi bir cihaz fakat 26 k yukarıda attığım cihaz ise 20 k hangisini önerirsiniz.
Alınmaz soba gibidir.

Laptop olarak ne önerebilirsiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı