20-25 bin TL IPS monitör önerisi

Drachen R50

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
20-25k arasında alınabilecek en mantıklı monitörü önerir misiniz? Ömürlük olsun istiyorum.

2K veya 4K olabilir.
En fazla 27 inch.
IPS panel.
144-180 Hz.
Hoparlöre gerek yok.
@Saint Lucia

Son düzenleyen: Moderatör:

Bu bütçeye monitör çok.
4K potasında gidelim.

İlk önerim MSI'dır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İkinci önerim AOC'tur. Fakat biraz tuzlu ve MSI daha iyi duruyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

31 inç düşünürsen baş tacım Dell var.

Farklı bir şey olsun dersen bütçeni biraz aşıyor am 240 Hz/OLed var.

Bu önerdiklerim kullanıcısını net üzmeyecek performans ürünleridir. Çok uzun yıllar (eğer şansız değilseniz) sizi götürürler.

Aklına takılan marka/model olursa paylaş veya benim sunduklarımdan hoşnut olmadığın varsa konuşuruz.

Bu bütçeye monitör çok.
4K potasında gidelim.

İlk önerim MSI'dır.

İkinci önerim AOC'tur. Fakat biraz tuzlu ve MSI daha iyi duruyor.

31 inç düşünürsen baş tacım Dell var.

Farklı bir şey olsun dersen bütçeni biraz aşıyor am 240 Hz/OLed var.

Bu önerdiklerim kullanıcısını net üzmeyecek performans ürünleridir. Çok uzun yıllar (eğer şansız değilseniz) sizi götürürler.

Aklına takılan marka/model olursa paylaş veya benim sunduklarımdan hoşnut olmadığın varsa konuşuruz.
Çok teşskkürler hocam. Zaten makalesini yayinladiğim G3223D'yi de siz aldırmıştınız. İlk önerdiğiniz MAG 274UPF'yi sipariş edip 1 hafta kadar kullandim. Memnundum da ancak parlak piksel sorunu yaşayinca geri gonderdim ve bugun ücret iadesi yapacaklarini soylediler. Bu tecrübemden ötürü o cihaza küstüm açıkçası.

Monitör alırken tek korkum ölü-parlak pikseller ve bu konuda teknik servisi rakipsiz olan firma Dell olduğu için Alienware AW2723DM adli cihazi almayi dusunuyordum. Yeni bir model ve bir tane bile piksel sorunu olduğunda hiç bekletmeden yeni cihazi kargoluyorlar. Gerçekten kusursuz bir garanti servisi var Dell'in. Siz ne diyorsunuz?

Çok teşskkürler hocam. Zaten makalesini yayinladiğim G3223D'yi de siz aldırmıştınız. İlk önerdiğiniz MAG 274UPF'yi sipariş edip 1 hafta kadar kullandim. Memnundum da ancak parlak piksel sorunu yaşayinca geri gonderdim ve bugün ücret iadesi yapacaklarini soylediler. Bu tecrübemden ötürü o cihaza küstüm açıkçası.

Monitör alırken tek korkum ölü-parlak pikseller ve bu konuda teknik servisi rakipsiz olan firma Dell olduğu için Alienware AW2723DM adli cihazi almayi dusunuyordum. Yeni bir model ve bir tane bile piksel sorunu olduğunda hiç bekletmeden yeni cihazi kargoluyorlar. Gerçekten kusursuz bir garanti servisi var Dell'in. Siz ne diyorsunuz?

Evet Dell seçimi hep doğruydu. Her daim marka olarak güvendiğim bir firma. Monitörleri de başarılı.
Bahsettiğin Alienware Dell Alienware AW2723DF vs Dell Alienware AW2724DM Side-by-Side Monitor Comparison bu ikisinden biri. Harf ya da sayı hatası yaptın.
Tahminimce 2K/280Hz olanına bakıyorsun. Benim de aklımdaydı ama 4K öne sürdüğün için 2K ile ortalığı bulandırmak istemedim.

Fakat testleri baz alırsak 180Hz modeli 280Hz olan modelinden daha düşük tepkimeye sahip. Arada ki en büyük fark 280Hz olan modelinin input lag süresinin 1 ms önde olması. İnput lag FPS oyunlarında fark hissettirir. Bu doğrudur.

Görsellik olarak ikisi de aynı canlılığa ve keskinliğe sahip. Siyahlar kötü ve kontrast değerinden dolayı renk tonları biraz soft. IPS'lerde normal.
Benim sunduğum AOC'un kontrast oranı 1140. Bu yüzden görsel performansta daha önde.
Burada seçim senin monitörü nerede ve nasıl kullanıcağına göre değişiyor.
Dell daha uzun vadeli olacaktır. Siyahlara takılmayan biriysen tabii...

Evet Dell seçimi hep doğruydu. Her daim marka olarak güvendiğim bir firma. Monitörleri de başarılı.
Bahsettiğin Alienware Dell Alienware AW2723DF vs Dell Alienware AW2724DM Side-by-Side Monitor Comparison bu ikisinden biri. Harf ya da sayı hatası yaptın.
Tahminimce 2K/280Hz olanına bakıyorsun. Benim de aklımdaydı ama 4K öne sürdüğün için 2K ile ortalığı bulandırmak istemedim.

Fakat testleri baz alırsak 180Hz modeli 280Hz olan modelinden daha düşük tepkimeye sahip. Arada ki en büyük fark 280Hz olan modelinin input lag süresinin 1 ms önde olması. İnput lag FPS oyunlarında fark hissettirir. Bu doğrudur.

Görsellik olarak ikisi de aynı canlılığa ve keskinliğe sahip. Siyahlar kötü ve kontrast değerinden dolayı renk tonları biraz soft. IPS'lerde normal.
Benim sunduğum AOC'un kontrast oranı 1140. Bu yüzden görsel performansta daha önde.
Burada seçim senin monitörü nerede ve nasıl kullanıcağına göre değişiyor.
Dell daha uzun vadeli olacaktır. Siyahlara takılmayan biriysen tabii...
180 Hz olanını kast etmiştim hocam. AOC'un garanti servisi ve ölü piksel durumlari hakkinda bir bilginiz var mıdır?

180 Hz olanını kast etmiştim hocam. AOC'un garanti servisi ve ölü piksel durumlari hakkinda bir bilginiz var mıdır?

AOC biraz satıcıların insafına kalmış durumda. Tayvan'dan geldiği için ülkemizde satıcılar distibitörler ile çok iyi iş çeviremiyorlar.
Marka olarak başarılı ama servis konusunda Dell'in yanına yaklaşamaz.
Sorunsuz gelen AOC aynı Dell gibi uzun uzun yıllar kalitesini korur ve hizmetini eder.
4K istiyorsan AOC'a şans verilebilir.
2K istiyorsan AW2724DM hayırlı olsun diyebiliriz.

AOC biraz satıcıların insafına kalmış durumda. Tayvan'dan geldiği için ülkemizde satıcılar distibitörler ile çok iyi iş çeviremiyorlar.
Marka olarak başarılı ama servis konusunda Dell'in yanına yaklaşamaz.
Sorunsuz gelen AOC aynı Dell gibi uzun uzun yıllar kalitesini korur ve hizmetini eder.
4K istiyorsan AOC'a şans verilebilir.
2K istiyorsan AW2724DM hayırlı olsun diyebiliriz.
Kalite bakımından Alienware daha iyi gibi sanki hocam. Teknik servis ile yakından tanışıyoruz zaten artık. Aradiğimda kaç adet parlak piksel olduğunu soruyor arkadaşlar😂

Yeni konular

Geri
Yukarı