20-25 bin TL'ye fotoğraf makinesi ve ekipman tavsiyesi

370z

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, fotoğraf makineleri hakkında pek bilgim yok. Sabiha Gökçen ve İstanbul havalimanında spotterlik yapmak istiyorum. Belki arada araba fotoğrafları da çekebilirim ama bu asıl amacım değil. Bütçem yetişmeyecekse yok sayabilirsiniz bu amacımı yani alış amacım tamamen uçak fotoğrafçılığı. Birkaç gün içerisinde satın alacağım, ne almamı önerirsiniz? Fotoğraf makinesi, lens ve başka ne almam gerekli? Amacıma en uygun lens ne olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uçak fotoğrafçılığı için telefoto lens ve tripod gerekiyor. 2. el mi yoksa sıfır mı istiyorsunuz?
Sıfır olsa çok daha iyi olur bilmediğim alan olduğu için 2.el alırken yanılmak istemem hocam.
Dün akşam biraz araştırma yaptım Canon 750D 18-55mm DC III DSLR+Canon EF-S 55-250mm f4-5.6 IS objektif bana uygun mudur hocam. Takip ettiğim ce beğendiğim bir spotter Canon EOS 650D+55-250mm kullanıyor.

Son düzenleme:
Sıfır olsa çok daha iyi olur bilmediğim alan olduğu için 2.el alırken yanılmak istemem hocam.
Dün akşam biraz araştırma yaptım Canon 750D 18-55mm DC III DSLR+Canon EF-S 55-250mm f4-5.6 IS objektif bana uygun mudur hocam. Takip ettiğim ce beğendiğim bir spotter Canon EOS 650D+55-250mm kullanıyor.

Kusura bakmayın zaman bulamadım. İkisi arasından 750D'yi öneririm. Hem Wi-Fi mevcut hemde odak nokta sayısı daha fazla. Odak yaparken daha kararlı odak yapar. Lens konusunda gündüz çekimleri için belirttiğiniz EF-S 55-250mm lens gayet iyidir. EF 75-300'de var fakat bazı fotoğraflarda kromatik sapma olabiliyor ama çok göze çarpmıyor. Fotoğrafta biraz detaya inince farkediliyor. Geç cevap verebilirim tekrar kusura bakmayın.

Kusura bakmayın zaman bulamadım. İkisi arasından 750D'yi öneririm. Hem Wi-Fi mevcut hemde odak nokta sayısı daha fazla. Odak yaparken daha kararlı odak yapar. Lens konusunda gündüz çekimleri için belirttiğiniz EF-S 55-250mm lens gayet iyidir. EF 75-300'de var fakat bazı fotoğraflarda kromatik sapma olabiliyor ama çok göze çarpmıyor. Fotoğrafta biraz detaya inince farkediliyor. Geç cevap verebilirim tekrar kusura bakmayın.
Önemli değil hocam zaten geçte cevap vermediniz. Çok teşekkürler cidden bilen birine danışmadan atlamak istemezdim. Yanında almamı önerdiğiniz ekipman var mı? sd kart öneriniz var mı bu model nasıldır işimi görür mü? Birde 750D'nin tüm ilanları ithalatçı garantili bir sorun olmaz değil mi?

Attığınız SD kart rahatlıkla işinizi görecektir.
Yanına alacağınız ekipman olarak tripod tavsiye ederim. Ben TR462 kullanıyorum memnunum.
İthalatçı garantili olması sorun değildir. Marka ile her türlü anlaşma yapıyorlar.

Attığınız SD kart rahatlıkla işinizi görecektir.
Yanına alacağınız ekipman olarak tripod tavsiye ederim. Ben TR462 kullanıyorum memnunum.
İthalatçı garantili olması sorun değildir. Marka ile her türlü anlaşma yapıyorlar.
Teşekkürler hocam bir kaç gün içerisinde sipariş edeceğim hayirlisiyla.

Rica ederim. Şimdiden hayırlı olsun. :)
Hocam tekrardan rahatsız ediyorum kusura bakmayın. Son bi bakınırken bu kamerayı gördüm. Bütçemi lens ve sd kartla birlikte aşıyor ancak sd karttan biraz kısıp bu sd kartı alırsam bütçem uyuyor. Önerir misiniz böyle bir tercih yapmayı ileriki aylarda belki yeni bir sd kart alırım. Ama bu sd kart işimi görür mü yoksa çekimde sorun vs. yaratır mı? ve aradaki fiyat farkını vermeye değer mi?

Hocam tekrardan rahatsız ediyorum kusura bakmayın. Son bi bakınırken bu kamerayı gördüm. Bütçemi lens ve sd kartla birlikte aşıyor ancak sd karttan biraz kısıp bu sd kartı alırsam bütçem uyuyor. Önerir misiniz böyle bir tercih yapmayı ileriki aylarda belki yeni bir sd kart alırım. Ama bu sd kart işimi görür mü yoksa çekimde sorun vs. yaratır mı? ve aradaki fiyat farkını vermeye değer mi?
Video ile işim yok derseniz o hafıza kartı işinizi rahatlıkla görür. 250D segmentine göre hem fotoğraf hem video konusunda başarılı bir makine. Düşük ışık performansı da tatmin edici. Bu makine üzerine 55-250 lens de alabilirim diyorsanız kesin alabilirsiniz. Bir kere alıyorsunuz iyisi olsun. 18-55'i de manzara, günlük çekimlerde kullanırsınız. 55-250 ile de uçak çekimlerinizi yaparsınız. Ama uçak inişini videoya da çekeceğim derseniz yazma hızı yüksek hafıza kartları tavsiye ederim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı