20-25 bin TL'ye NVIDIA SLI PC Toplama (Monitör dahil)

barkintrn

Hectopat
Selamlar, başlıkta da yazdığım gibi 25 bin liraya yakın bir bütçem var (Monitör ile fakat SLI için monitör bütçesini ayırma şansım olabilir çok fark var ise). Daha öncelerde araştırmıştım bu fiyatlara neler alabilirim diye. Ama şimdi merak ettiğim bu fiyatlara 1080Ti SLI yapabilme şansım var mı? Var ise mantıklı mıdır? SLI olmayan önerilere de açığım. PC benim için oyun ve aynı anda yazılım işlevlerini görecek. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun anlamında SLI'nın pek verimli ve büyük performans getirisi olan bir şey olduğunu söyleyemem. Yani mantıklı değil.

Fakat CUDA kullanarak yapılacak renderlarda SLI'dan bağımsız olarak birden fazla hatta çoklu Nvidia kartı kullanarak render alabilirsin.

Öbür yandan 6 bin liralık RTX 2080 ile SLI yapmaya kalkacak olsanız en azından 12 bin lira ekran kartına gitmiş olur. Geriye kalan paraya üst seviye işlemci (9900k), üst seviye Z390 ve 32 GB RAM sığdırabiliriz diye düşünüyorum. Fakat eğer bütçe oyuncu monitörü, klavye, fare, monitör gibi şeyleri de kapsıyorsa o zaman tek ekran kartına dönülmesini tavsiye ederim ki çok kaliteli fareler, klavyeler ve kulaklıklar alınsın.

Oyun anlamında SLI'nın pek verimli ve büyük performans getirisi olan bir şey olduğunu söyleyemem. Yani mantıklı değil.

Fakat CUDA kullanarak yapılacak renderlarda SLI'dan bağımsız olarak birden fazla hatta çoklu Nvidia kartı kullanarak render alabilirsin.

Öbür yandan 6 bin liralık RTX 2080 ile SLI yapmaya kalkacak olsanız en azından 12 bin lira ekran kartına gitmiş olur. Geriye kalan paraya üst seviye işlemci (9900k), üst seviye Z390 ve 32 GB RAM sığdırabiliriz diye düşünüyorum. Fakat eğer bütçe oyuncu monitörü, klavye, fare, monitör gibi şeyleri de kapsıyorsa o zaman tek ekran kartına dönülmesini tavsiye ederim ki çok kaliteli fareler, klavyeler ve kulaklıklar alınsın.

Monitör ayrı tutulabilir ancak dediğim gibi cuda ile yapılacak renderın vericeği performans gerçekten üst düzey mi yoksa 9500 tl ye 2080ti ile de kapatılabilir mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Blender'da iş yapıyor gibi.

Ama Adobe Premier için pek fark etmediğini söylemişler.

Detaylı araştırma yapmanız lazım. Hangi programları kullanacaksanız o programlar bazında araştırmalar yapmak lazım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Blender'da iş yapıyor gibi.

Ama Adobe Premier için pek fark etmediğini söylemişler.

Detaylı araştırma yapmanız lazım. Hangi programları kullanacaksanız o programlar bazında araştırmalar yapmak lazım.

O zaman çok cuda, sli mantığına girişmiyorum son model 2080ti lı bir pc toplayıp keyfime bakacağım. Teşekkürler

Aynen hocam, canavar gibi kart 2080Ti tek başına altından kalkamayacağı şey yoktur.

Zaten i9 9900k alırsınız, render işini o yapar, 8/16 en güçlü CPUlardan. :)

Monitör ayrı tutulabilir ancak dediğim gibi cuda ile yapılacak renderın vericeği performans gerçekten üst düzey mi yoksa 9500 tl ye 2080ti ile de kapatılabilir mi?
Bence AMD'nin yeni çıkacak ekran kartını bekle 2080 gücünde olacak ve 16 GB belleği olacak 1 tanesi yeterli olur işlemci olarakta en üst seviyelerden alabilirsin İ9-9900K gibi kasa olarak tercihini yaparsın monitör 4 K alırsın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı