25 bin TL'ye monitör dahil sistem toplama

• Konuyu başlatan spam
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 578
Bütçe
20000-25000
Sanarsın söylediğin şeylerle marka çağ atladı. RTX 3060 Ti fişi çekildi falan. Öyle bir şey yok. DLSS ile görüntüyü kalitesizleştirip FPS arttırmasına bu kadar tapmaya gerek yok. RTX 3060 Ti birçok testte çok daha iyi performans gösteriyor. Bu bir gerçek. Bütçe aşırı düşük olmadığı sürece giriş seviye anakarta lüzum yok. İlerisini hiç düşünmüyorsun. Günü kurtarsın yeter diyorsun. Ben öyle demiyorum.

Olay sadece güncel DLSS DLSS'den bağımsız olan; DLSS kare oluşturma - DLSS frame generation, bunun ne olduğunu biliyor musun? Bu, RTX 4070'nin DLSS kare oluşturma açarak RTX 3090'ın geçmesi örneğin.

İlerisini düşünmek AM4 soket anakart almak mı? AM4 bitti, destek bitti, neyin ilerisi bu? Giriş seviye bir AM5 anakart, X chipsetli bir AM4 anakarttan daha iyi, istediği kadar üst sevğye chipset olsun; soket farklı, soket destek bitti, soket işlemci desteği yeni yok, eski, 2017 soketi.

Olay sadece güncel DLSS DLSS'den bağımsız olan; DLSS kare oluşturma - DLSS frame generation, bunun ne olduğunu biliyor musun? Bu, RTX 4070'nin DLSS kare oluşturma açarak RTX 3090'ın geçmesi örneğin.

İlerisini düşünmek AM4 soket anakart almak mı? AM4 bitti, destek bitti, neyin ilerisi bu? Giriş seviye bir AM5 anakart, X chipsetli bir AM4 anakarttan daha iyi, istediği kadar üst sevğye chipset olsun; soket farklı, soket destek bitti, soket işlemci desteği yeni yok, eski, 2017 soketi.

Kendini haklı çıkarmak için inatla hala DLSS diyorsun. Ben frame generation'ı falan biliyorum. Ama DLSS hala emekleme aşamasında bana göre. Daha çok yolu var. RTX 5000 serisi ile belki bir yere varabilir.

Sözde anakartın yeni nesil. PCIe 5.0 desteği yok. 1 Tanecik M.2 SSD yuvası. 2 Adet bellek yuvası. Gerçi o PCIe 4.0 M.2 yuvasına da PCIe 3.0 giriş seviyesi SSD öneriyorsun. Hemde 512 GB. 512 GB'a ne sığacak?

30bin TL'ye klavye, mouse, pad, kulaklık ve monitör dahil sistem bulabilme veya toplayabilme imkanınız var mı?

30bin TL'ye klavye, mouse, pad, kulaklık ve monitör dahil sistem bulabilme veya toplayabilme imkanınız var mı?

Kendini haklı çıkarmak için inatla hala DLSS diyorsun. Ben frame Generation'ı falan biliyorum. Ama DLSS hala emekleme aşamasında bana göre. Daha çok yolu var. RTX 5000 serisi ile belki bir yere varabilir.

Sözde anakartın yeni nesil. PCI-e 5.0 desteği yok. 1 tanecik M.2 SSD yuvası. 2 adet bellek yuvası. Gerçi o PCI-e 4.0 M.2 yuvasına da PCI-e 3.0 giriş seviyesi SSD öneriyorsun. Hemde 512 GB. 512 GB'a ne sığacak?

Yahu giris seviye, Budget'in en budget sistemine yok PCIe 5, yok 1 tane M.2, yok 2 tane bellek yuvasi. Aynen, bu sistemi alan budget oyuncu da 4 tane RAM takacak, aynen 2 tane M.2 takacak. Madem bu kadar bilgilisin, oner, onererek cevap ver, 512 GB budget sisteme yeterli, bu fiyata boyle oluyor, toplamadan da bir şey cikmiyor, hayati kritik bir şey degil o saydiklarin.

Öncesinde attığnız 4060 sistem yerine bunu mu tavsiye edersiniz?

Geri
Yukarı