20 aylık SSD'nin durumu nasıl?

Masher07

Centipat
ssd.PNG

ssd2.PNG

Benim nöronlardan iyi çalışıyor kerata.
Çok teşekkür ederim ama sizin nöronlar kadar iyi değildir. :) :)

Aynı SSD kullanıyoruz sorun yok gibi benimki de böyle.
Kronik sorunlu bir ssd aldığımı sonradan öğrenmiştim, sağlığı hızlı düşüyor demişlerdi yazılım güncellemiştim bende şu an iyi gibi yaz aylarında biraz ısınabiliyor :) :)

Çok teşekkür ederim ama sizin nöronlar kadar iyi değildir. :) :)

Kronik sorunlu bir SSD aldığımı sonradan öğrenmiştim, sağlığı hızlı düşüyor demişlerdi yazılım güncellemiştim bende şu an iyi gibi yaz aylarında biraz ısınabiliyor :) :)

Benim 1,5 sene oldu halen 100'de 100 sağlıkta. Ve sürekli NBA 2kdir Forza'dır gibi oyunları silip yüklüyorum bir sorun yok.

Benim 1,5 sene oldu halen 100'de 100 sağlıkta. Ve sürekli NBA 2kdir Forza'dır gibi oyunları silip yüklüyorum bir sorun yok.
Teknoloji hocam biraz şans işi her ürün aynı olmayabiliyor. Birde bir sürü neden var belki senin kasanın hava akışı daha iyidir ısınmıyordur ya da çalıştırılma sayısı daha azdır vb

Crucial P5 ssd ile 200tb veri yazan arkadaşım var ssd sağlığı 75 lerde birde sağlık sadece ssd nin öldüğünü belirtmiyo hızları-değerlerine bakmak lazım.

Disk sağlığı neden düşer?
Her ssd’nin veri yazma sınırı var mesala 240 gb ssdler genelde 80-100 tb arasında değer veriyor yazdıkça, çalışma süresi, çalıştırma sayısı arttıkça sağlık düşebilir. Sağlığın düşmesi ssd’nin öldüğü anlamına gelmez. Bozulan blok sayısı gibi ssd nin diğer değerlerine bakmak gerekiyor. Sağlığı %1 olup 2-3 sene daha çalışan ssdler bile var.

Son düzenleme:
Teknoloji hocam biraz şans işi her ürün aynı olmayabiliyor. Bir de bir sürü neden var belki senin kasanın hava akışı daha iyidir ısınmıyordur ya da çalıştırılma sayısı daha azdır vb.

Crucial P5 SSD ile 200TB veri yazan arkadaşım var SSD sağlığı 75'lerde bir de sağlık sadece SSD'nin öldüğünü belirtmiyor hızları-değerlerine bakmak lazım.

Her SSD'nin veri yazma sınırı var mesela 240 GB SSD'ler genelde 80-100 TB arasında değer veriyor yazdıkça, çalışma süresi, çalıştırma sayısı arttıkça sağlık düşebilir. Sağlığın düşmesi SSD'nin öldüğü anlamına gelmez. Bozulan blok sayısı gibi SSD'nin diğer değerlerine bakmak gerekiyor. Sağlığı %1 olup 2-3 sene daha çalışan SSD'ler bile var.

Hocam yok kasam çok kötü ısınıyor tamamen şans işi Xigmatek sirocon III almayın asla.

Geri
Yukarı