20 bilgisayar tek monitörden nasıl kontrol edilir?

Hercai

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, 20 adet masaüstü bilgisayara sahibim. Bu bilgisayarların ekranlarını takip etmem gerekiyor. Ancak bilgisayarların bulunduğu oda da çok fazla ses olduğu için bir zamandan sonra baş ağrısı yapıyor. O yüzden 50inçlik yeni bir televizyon alarak, her zaman bulunduğum odaya bu televizyonu kurmak ve ardından tıpkı güvenlik kamerası izler gibi 20 adet bilgisayarın ekranını görmek istiyorum. Örneğin: 20 adet bilgisayarın görüntüsü, her bir bilgisayarın ekranı 5 saniye televizyon ekranında gözükecek şekilde olabilir veya güvenlik kamerasındaki gibi ekranı 20'ye bölerek tüm bilgisayarın ekranlarını tek bir ekrandan anlık olarak da takip edilebilir.

Merhaba, 20 adet masaüstü bilgisayara sahibim. Bu bilgisayarların ekranlarını takip etmem gerekiyor. Ancak bilgisayarların bulunduğu oda da çok fazla ses olduğu için bir zamandan sonra baş ağrısı yapıyor. O yüzden 50inçlik yeni bir televizyon alarak, her zaman bulunduğum odaya bu televizyonu kurmak ve ardından tıpkı güvenlik kamerası izler gibi 20 adet bilgisayarın ekranını görmek istiyorum. Örneğin: 20 adet bilgisayarın görüntüsü, her bir bilgisayarın ekranı 5 saniye televizyon ekranında gözükecek şekilde olabilir veya güvenlik kamerasındaki gibi ekranı 20'ye bölerek tüm bilgisayarın ekranlarını tek bir ekrandan anlık olarak da takip edilebilir.
Program var mı bilmiyorum fakat, ben olsaydım bir sürü uzun HDMI kablosu alırdım ve üzerlerine kağıt ile 1. PC 2. PC gibi sticker yapıştırırdım. Daha sonra kullanacağım zaman televizyon veya monitöre o kabloyu takardım.

İnternet kafe programları var onlarla yapılabilir ama onda da tek tek açmanız lazım ekranları sanırım. Discord veya TeamViewer gibi bi programdan ekran paylaşımıyla yapılabilir.

KVM Switch’e ihtiyacınız var.

Az önce araştırdım ancak 20-24 üzeri porta sahip modelleri çok pahalı. Astarı yüzünden pahalıya geliyor. :)

Diğer KVM Switch modellerinde ise 4-6 arasında porta sahip oldukları için işime görmeyecektir. Tek bir cihaz ile bu işi halletmek istiyorum. Aksi halde 6 porta sahip olan kvm switchden en az 4 adet almam gerekecek. Ve her seferinde diğer bilgisayarların ekranlarını kontrol etmek için kvm switchleri televizyondan bir diğerini çıkartıp, farklı kvm switchi bağlamam gerekecek. Bu durumda bir zamandan sonra zaman kaybı ve yorucu bir işe dönüşecek. O yüzden daha farklı basit, kullanışlı ve tek bir cihaz ile bu işi çözüme kavuşturabileceğim bir şeyler arayışındayım.

Program var mı bilmiyorum fakat, ben olsaydım bir sürü uzun HDMI kablosu alırdım ve üzerlerine kağıt ile 1. PC 2. PC gibi sticker yapıştırırdım. Daha sonra kullanacağım zaman televizyon veya monitöre o kabloyu takardım.

20 Adet HDMI kablosu var ve kontrol edebilmek için sürekli bir kabloyu çıkartıp, bir diğerini televizyona takıyorum. :) Gerçekten bunu düşünürken bile o iş yükünden yoruldum. Öneriniz için çok teşekkür ederim ancak çok fazla zamanımı alacaktır. :)

Hocam teamwiever kurabilirsiniz, şirket hesabı oluşturup ücretini ödeyerek kullanabilirsiniz aslında :/ Tam olarak nasıl işliyor bilmiyorum. Veya not defterine hepsinin ID ve şifrelerini alın.

Anydesk de mantıklı, hem ücretsiz hem tüm bağlandıklarınız save oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı