20 bin TL ekran kartı önerisi

bende çok araştırdım bu konuyu taze bilgilerle şunu söyleyebilirim oyun oynayacağım ben diyorsanız rx7800 sizin için çok yeterli bir kart

bende çok araştırdım bu konuyu taze bilgilerle şunu söyleyebilirim oyun oynayacağım ben diyorsanız rx7800 sizin için çok yeterli bir kart
Bende 600w PSU var. Bu kartı alırsam bide PSU almam mı gerekiyor. Bide işlemci AMD ekran kartının da AMD olması artı bir avantaj sağlar mı?

Bende 600w PSU var. Bu kartı alırsam bide PSU almam mı gerekiyor. Bide işlemci AMD ekran kartının da AMD olması artı bir avantaj sağlar mı?

Psu alman iyi olacaktır düşük kalabilir 600w. İşlemci ve ekran kartları bağımsız iki parça dolayısıyla bi artısı eksisi olmayacaktır.

Yanlış bilgi
Ventus serisinin soğutması iyi değil. Ki o fiyata 4070 bulunuyor. Ben olsam ya 7800 XT ya da 4070 alırdım. Kas gücü olarak 7800 XT > 4070 ama DLSS, driver, RT kalitesi ile 4070 öne çıkıyor bence. Ama 4060 Ti o fiyata alınmaz. 4070'i kendim de kullanıyorum.

RTX 4070 Fiyatları | En Ucuzu Akakçe

Ayrıca MSI garanti bitince bozuluyor 1 hafta ya da 1 sene içerisinde (yeni parçalarda geçerli)

donanım konusunda genelde hep üst seviye alınabiliyorsa üst olan güçlü olan tercih edilmeli bence bu yüzden en yüksek ne alabiliyorsanız onu alın minimum 750w' dir. Daha sonra bugün olduğu gibi ekran kartı veya işlemci değiştirmek istersen yüksek aldığın psu ile rahat edersin.

Geri
Yukarı