20 bin TL Laptop Önerisi

Bütçe
15.000-20.000

Chun_Li

Femtopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
512-1TB
Genellikle Mimari Tasarım programları kullanacağım (SketchUp+Lumion vs). Akşamları da 2-3 saat oyun oynuyorum. (Apex Legends). Bilgisayarlardan çok anlamıyorum o yüzden sade bir dille yazar mısınız :) Ben kendimce birkaç tane buldum sizce hangisi olabilir?

Acer Nitro AN515-45 Oyun Bilgisayarı, 15.6” FHD 144HZ, AMD Ryzen 5 5600H, 16GB RAM, 512GB SSD, Harici RTX 3060 6 GB Ekran Kartı, Windows 10 Home : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Son düzenleme:
Programlarınız hakkında bilgim yok fakat kendim yazılım geliştirme amaçlı bu ay bu laptopu aldım
Mimari tasarım için güçlü bir bilgisayar lazımdır bu bilgisayar da güçlü işlemci ve ekran kartına sahip,oyun konusunda da iyi,monitörle kullanırsanız bayağı iyi olur tasarım için tahminimce ,çünkü biz yazılımda bile kaç inç olursa olsun genelde uzun süreli çalışmada laptop ekranından rahatsız oluyoruz,cihazdan ben memnunum fakat programlarınızı yine tam bilemediğim için bilen arkadaşlar da yorum ve öneri yaparsa sizin için iyi olacaktır .Bu arada fiyatı 20bin di yeni zam yemiş olmalı ben 20 bin yazdığınız için attım ki 512ssd olan modellerini 19bine de bulabilirsiniz.

Programlarınız hakkında bilgim yok fakat kendim yazılım geliştirme amaçlı bu ay bu laptopu aldım
Mimari tasarım için güçlü bir bilgisayar lazımdır bu bilgisayar da güçlü işlemci ve ekran kartına sahip,oyun konusunda da iyi,monitörle kullanırsanız bayağı iyi olur tasarım için tahminimce ,çünkü biz yazılımda bile kaç inç olursa olsun genelde uzun süreli çalışmada laptop ekranından rahatsız oluyoruz,cihazdan ben memnunum fakat programlarınızı yine tam bilemediğim için bilen arkadaşlar da yorum ve öneri yaparsa sizin için iyi olacaktır .Bu arada fiyatı 20bin di yeni zam yemiş olmalı ben 20 bin yazdığınız için attım ki 512ssd olan modellerini 19bine de bulabilirsiniz.
Cihazı begendim. 14 inç ekranı olması sıkıntı sadece.

Cihazı begendim. 14 inç ekranı olması sıkıntı sadece.
Ekranı bölmediğim durumda rahatça kullanıyorum ben tabi kişiden kişiye göre değişir bunun kanaati sizdedir.Ürün wqhd ve Windows önerilen çözünürlükte otomatik önerilen boyutu yüzde 200 ayarlıyor yani benim eski 15.6 laptobumdan çok daha büyük ekrandaki okunabilirlik vs yani o açıdan bilginiz olsun,macbooklarda öyle o yüzden 13-14 inç olmasına rağmen net herşey o misal.
15.6 da ısrarcı iseniz sanırım lenovonun oyun bilgisayarlarında iyi donanım içeren seçenekler var dediğiniz bütçede.

Geri
Yukarı