20 bin TL'ye 3D yazıcı önerisi

raknhocam

Megapat
Makaleler
7
Yer
İzmir, Şirinyer
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASUS GTX 1050 Expedition
AMD Ryzen 5 5600
ASUS ROG STRIX B550-F
ASUS ROG STRIX 650G
Phanteks Eclipse G360A
Patriot Viper Steel 2x8GB 4000MHz CL19
Kingston NV2 500GB
ID-Cooling SE 214XT ARGB
GIGABYTE G24F-2 + Acer SA230ABI
Dierya DK61E
ASUS ROG Gladius III AimPoint Wireless V2
HyperX Cloud Core
Merhaba, bu bütçe içinde 3D yazıcı önerisi istiyorum. Ses konusunda sorunum yok ama çok yavaş olmamalı ve boyutu küçük olmamalı. Elegoo Neptune 3 Plus aslında benim için çok uygun bir yazıcı ama çok yavaş. Elegoo Neptune 4 Plus düşünüyordum ama stokta yok ve uzun bir süre boyunca gelmeyeceğini çünkü ithalatta sorun olduğunu söylüyor Elegoo Distribütörü. Sizce hangi yazıcıyı almalıyım? Bana çok sorun çıkarmamalı. Elegoo Neptune 3 Plus alıp klipper taksam nasıl olur?
@Siyah Martı

Robo90'da stok var gözüküyor ama 3Dteknomarket'den almak istiyorsan ayrı.

N3 Pro'ya Klipper uygulayarak hızı arttırabilirsin ama makinenin hotendi zayıf kalır, ısıtıcı bloğuna bakarsan Ender 3lerinkine yakın boyutta olduğunu görebilirsin, zaten ulaştığı maks. sıcaklık da 260.
Makinenin diğer stok donanımı da ne kadar o hızlara ulaşmaya müsait fikrim yok.

Son düzenleme:
Robo90'da stok var gözüküyor ama 3Dteknomarket'den almak istiyorsan ayrı.

N3 Pro'ya Klipper uygulayarak hızı arttırabilirsin ama makinenin hotendi zayıf kalır, ısıtıcı bloğuna bakarsan Ender 3lerinkine yakın boyutta olduğunu görebilirsin, zaten ulaştığı maks. sıcaklık da 260.
Makinenin diğer stok donanımı da ne kadar o hızlara ulaşmaya müsait fikrim yok.
Arkadaşım orada görmemiş, yoksa site olarak bir problemimiz yok. Bilindik herhangi bir problemi var mıdır peki?

Ben N4 kullanıyorum, başta biraz uğraşmak gerekiyor ama genel anlamda memnunum.

Bu tip Y ekseni hareketli ürünlerde yaşanabilen katman kayması N4 Plus'da da oluyor ama uygun hız ve/veya ivmelenme ayarlarıyla sıkıntı yaşanmayacaktır. N4lerin sesi zaten malum.

Başka yaşanabilen sorunlar için linkten N4 Plus'a ait konuları okuyabilir.

Ben N4 kullanıyorum, başta biraz uğraşmak gerekiyor ama genel anlamda memnunum.

Bu tip Y ekseni hareketli ürünlerde yaşanabilen katman kayması N4 Plus'da da oluyor ama uygun hız ve/veya ivmelenme ayarlarıyla sıkıntı yaşanmayacaktır. N4lerin sesi zaten malum.

Başka yaşanabilen sorunlar için linkten N4 Plus'a ait konuları okuyabilir.

N4 Plus tercih ediyoruz hocam, teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı