20 bin TL'ye Acer Nitro 5 AN515-57 alınmalı mı?

Bütçe
20.000
Kasım 2021 idi. 14999 TL'ye Acer Nitro RTX 3070'li 1 TB nvme ssd'li oyuncu laptop alınmalı mı diye başlık açmıştım ? ve almadım. Pişmanım, diyeceklerim bu kadar.

Bende bilgisayar programcılığı bölümü kazandım. Yazılıma geçmeyi düşünüyorum aynı şekilde. 1 ay öncesine kadar bende önerdiğiniz bilgisayara baktım fiyatı birazcık yüksek geldiğinden Dell G15 5515 aldım. Malzeme kalitesi olsun donanım ve yazılım olsun beni oldukça tatmin etti. Acer almak bana mantıksız geliyor. Malzeme kalitesi konusunda oldukça kötü eleştirmeler var.
ASUS ROG Zephyrus G14'e bakabilirsiniz.
Ancak GPU'su normal 3050 değil. 65 wattlık modeli. Ancak Ryzen 7 5800H sizin işinizi rahatlıkla görür.
Bana kalırsa şu anda işlemcisi Acer'in işlemcisinden çok daha iyi.
Malzeme kalitesine laf yok zaten magnezyum kasa.

Derseniz ki Dell de alırım fiyatı da birazcık düşürebilirim o zaman Dell G15 5515 Ryzen Edition'a bakmanızı şiddetle tavsiye ederim.
GPU'su normal laptoplardaki RTX3050 GPU'su işlemcisi ise Ryzen 5 5600h en kısa zamanda 8 GB'lık bir modül RAM daha takarsanız sizin işelrinizi ilerideki 4 sene boyunca rahatlıkla götüreceğini söylemek mümkün.

Derseniz ki Intel istiyorum. Dell G15 5510- i5 10500h a sahip modelinin fiyatı güncel olarak 14800TL civarında. 20 bin TL verip alacağınız bilgisayarla arasında 5 bin TL'ye değecek kadar büyük bir fark yok. 600 TL'ye bir 8 GB RAM daha takarsanız sizin için çok daha iyi olur.

Dell, Asus, Monster, Lenovo marka farketmeksizin hepsinin iyi kötü yanları var. Sorunlu kısımları var. 2021'in oyun laplarını inceleyen bir kanalda en kötüler arasında Aero 15, Msi'ın bir modeli ve Helios varken, Dell G15 üst sıralardaydı. Diğer incelemede yazılım sorunu vs. diye en altlarda. Kusursuz laptop yok. Marka değil modele göre değişiyor daha çok. Asus TUF'un bir modelide en kötülerden biri seçilmişti ve Acer Nitro çok daha üstteydi misal. Oysa herkes Nitro yerine TUF'u önerir. Ya da Helios eskiden çok iyi olduğu için X markaya göre önerilebilir ama aslında 2021 modelleri çok kötüdür vs. Bırakın gaming laptopları, normal laptopların bile yaygınlaşmaya başlamasından önce bugüne kadar bir sürü laptop kullandım. Ama uzun süre kullandıklarım; Packard Bell, Dell, Lenovo ve şuanki Acer. Hepsinin zayıf yönleri ve hataları vardı. Sonuçta bir şekilde hallediliyor bunlar. Halledilemeyecek şey donanımın seviyesi. Oyun isteyen X markanın kasası metal çok kaliteli ama 3050, diğeri Clevo kasa ama 3060 arasında düşünmesin bile. 3060 alacak direkt.

Yanlış düşünce, bir süre sonra çoğu kişide sorun çıkartıp sende de sorun cikartabilme ihtimali olan cihazi alip serviste sürünmek yerine daha garanti kısma bakilmali, ekstra olarak cihaz throtthle olduktan sonra anlamı yok. O zaman herkes Excalibur alsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı