20 bin TL'ye ekran kartı önerisi

12700K bunlar için yeterli olur ama daha güncel işlemcilere yönelmeni isterim. 12700K modeli de çok iyi bir işlemcidir. AMD 7800X3D alıyorsan al derim, oyun performansı olarak çok daha iyi. Ayrıca 12700K ile benzer fiyatta olan 5800X3D modeli de var oyun performansı olarak da daha iyi. 5800X3D DDR4 destekli ama DDR5 CPU daha mantıklı.
Sadece oyun için dizmediğim için 12700k daha makul olur dedim hocam, yanlışım varsa düzeltin tabi

Geçenlerde 20K idi.

Bana kalsa bu çok daha güzel. AAA oyunlarda bazılarında 20 FPS'e varan farklar atabiliyor. VRAM sıkıntısı da yok.

Bütçe varsa 4070 al derim. Bu kartlar için 7800X3d gibi işlemcilerde fazla kalıyor ama güçlü işlemci her zaman daha fazla FPS demek. Ryzen 5 serisi ve Intel i5 serisi işlemcilerde bu kartlar için yeterli aslında. Devasa fark var tabii dediğim işlemciyle ama günün sonunda senin için oyun için en önemlisi ekran kartı olacak. Render içinde her iki bileşende çok önemli, oyun içinde işlemcinin önemi büyük elbette. Tamamen bütçene bağlı bileşenleri nasıl seçeceğin.

Geçenlerde 20K idi.

Bana kalsa bu çok daha güzel. AAA oyunlarda bazılarında 20 FPS'e varan farklar atabiliyor. VRAM sıkıntısı da yok.
Ekran kartında tercihim net Nvidia olacak ama yine de teşekkür ederim

Bütçe varsa 4070 al derim. Bu kartlar için 7800X3d gibi işlemcilerde fazla kalıyor ama güçlü işlemci her zaman daha fazla FPS demek. Ryzen 5 serisi ve Intel i5 serisi işlemcilerde bu kartlar için yeterli aslında. Devasa fark var tabii dediğim işlemciyle ama günün sonunda senin için oyun için en önemlisi ekran kartı olacak. Render içinde her iki bileşende çok önemli, oyun içinde işlemcinin önemi büyük elbette. Tamamen bütçene bağlı bileşenleri nasıl seçeceğin.
Hocam ekran kartına 20k rahat çıkarıyorum, işlemciye de 11k kadar rahat çıkarabilirim ama diğer bileşenlerde işin içinde olduğu için üstüne çıkabilir miyim bilmiyorum, hepsine karar verdikten sonra belli olur gibi duruyor

Geri
Yukarı