20 bin TL'ye hazır sistem önerisi

UTKUSALONUR

Decapat
Yer
Mykale Eteklerinde
Merhaba arkadaşlar, bir arkadaşıma monitör dahil 20.000 TL'yi çok az geçecek şekilde hazır sistem alacağız ve bütçesine göre şu sistemleri bulduk:

- Bu sisteme R5 5600 ekleyeceğiz. Anakartı ASUS B450M-K II ama ASUS B550M-K olacak. Sizce?

- Bu sisteme de R5 5600 işlemci ekleyeceğiz. MSI B550M-A Pro Anakartı da dahil ediyoruz.

Sonuç olarak siz olsanız hangisini alırdınız? Veya bizim eklediklerimiz dışında neyi değiştirirdiniz? Mesela bu sistemlerde bulunan kasaların hava akışı nasıldır? Ayrıca bu sistemlerde monitör olarak 1080p mi iyi olur yoksa 2K mı? Tavsiyelerinizi bekliyoruz.

20-21k civarına yanlış hatırlamıyorsan 6800 veya 6800XTli sistem satılıyordu. Linki şu an bulamadım ancak paylaşan arkadaş olursa o sistem çok daha iyi olur.

20-21k civarına yanlış hatırlamıyorsan 6800 veya 6800XTli sistem satılıyordu. Linki şu an bulamadım ancak paylaşan arkadaş olursa o sistem çok daha iyi olur.
Hocam ben az önce paylaştım linki de Arkadaş monitör dahil demiş o yüzden o bütçesini aşıyor.

@A.Aoi & @ArdaDnz ilginiz için öncelikle teşekkür ederim. Arkadaşımın amacı FIFA 2022 ve Valorant gibi oyunları oynamak. En az 5-6 sene idare etsin istiyor bu paylaştığım hazır sistemlerle ama ne kadar idare eder tabi bilmiyorum. Bazı parçaları zaman içerisinde takviyelerle yükseltebileceğini de söylüyor.

@A.Aoi & @ArdaDnz ilginiz için öncelikle teşekkür ederim. Arkadaşımın amacı FIFA 2022 ve Valorant gibi oyunları oynamak. En az 5-6 sene idare etsin istiyor bu paylaştığım hazır sistemlerle ama ne kadar idare eder tabii bilmiyorum. Bazı parçaları zaman içerisinde takviyelerle yükseltebileceğini de söylüyor.

O sistemler o oyunları her türlü götürür ki 5 sene boyunca FIFA 22 oynamayacak herhalde. Valorant'ta 5-6 seneye ne olacağı bilinmez ona göre karar verip almak yanlış. Ama tabii ki bu tür oyunlar oynuyorsa o 2 sistemde yetecektir.

O sistemler o oyunları her türlü götürür ki 5 sene boyunca FIFA 22 oynamayacak herhalde. Valorant'ta 5-6 seneye ne olacağı bilinmez ona göre karar verip almak yanlış. Ama tabii ki bu tür oyunlar oynuyorsa o 2 sistemde yetecektir.
Ben 2013'ten bu yana PES 2013 oynuyorum 😝 Şakası bir yana haklısınız. Teşekkür ederim ilginiz için.

@A.Aoi & @ArdaDnz ilginiz için öncelikle teşekkür ederim. Arkadaşımın amacı FIFA 2022 ve Valorant gibi oyunları oynamak. En az 5-6 sene idare etsin istiyor bu paylaştığım hazır sistemlerle ama ne kadar idare eder tabi bilmiyorum. Bazı parçaları zaman içerisinde takviyelerle yükseltebileceğini de söylüyor.
Hocam ilk sistemde
İşlemciyi R5 5600
Anakart B550 M-K
Ram : Kingston Fury Beast RGB KF436C17BBA/8 8GB (×2) DDR4 3600MHz
Kasa : Cougar MX350 Mesh
Ssd : Samsung 980 Pro (Daha çok yer istiyorsanız 980M yapabilirsiniz ama 980 Pro'nun okuma yazma hızı çok daha iyi o yüzden bence 980 Pro yapın)

Bunları yaparsanız toplam 17.658 lira oluyor . İşim vardı o yüzden geç yazıyorum kusura bakmayın.
Şimdi ikinci sisteme de bakacağım onu da yazarım siz değerlendirme yaparsınız.

Hocam ilk sistemde
İşlemciyi R5 5600
Anakart B550 M-K
Ram : Kingston Fury Beast RGB KF436C17BBA/8 8GB (×2) DDR4 3600MHz
Kasa : Cougar MX350 Mesh
Ssd : Samsung 980 Pro (Daha çok yer istiyorsanız 980M yapabilirsiniz ama 980 Pro'nun okuma yazma hızı çok daha iyi o yüzden bence 980 Pro yapın)

Bunları yaparsanız toplam 17.658 lira oluyor . İşim vardı o yüzden geç yazıyorum kusura bakmayın.
Şimdi ikinci sisteme de bakacağım onu da yazarım siz değerlendirme yaparsınız.

Şimdi ikinci sistemi de inceledim ilk sistem daha iyi bence hocam. İlk sistemdeki Ram'ler daha iyi ayrıca ikinci sistem benzer gerekli düzenlemelerden sonra 18.500 civarına geliyor. İlk sistemi tavsiye ederim ikisinden birini alacaksanız. Rx 6650 XT ile 6700 ile arasında aşırı fark yok zaten.

İlk sistemde yaptığım düzenlemeleri yaparsanız sistem sizi rahatlıkla her oyunu uzun yıllar oynatır .
Ayrıca 1080p monitörde alabilirsiniz darboğaz olmaz .

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı