20 bin TL'ye hazır sistem önerisi

6600'de OC yapılıyorsa 4060'a da yapılır. Farkın en az olduğu noktada bile 10 kare fazla işleyebiliyor 4060. Ki onu geçtim aynı kartı bile karşılaştırmıyoruz, bu kanıya nasıl vardınız anlamadım.

Yine de teşekkürler. Bakacağız, bakalım.
RX 6600'deki OC olayı farklı kısılmış bir kart olduğu için. Güvenilir bir kaynağınız varsa atın ve ben denk olduklarını da söylemedim. Intel çöpüne bulaşmak için yeterli bir sebep değil 4060. AM5'in avantajlarını ve gücünü küçümsemeyin.

Not: Time Spy testinde 1000 puan var aralarında yaklaşık.

Benim bildiğim AM5 soketin soket garantisi dışında pek avantajı yok. Bilmediğim bir şey de olabilir, Fransızım bu konulara son zamanlarda.

Soket garantisi olsa bile öyle yıllık CPU değiştiren kuzenim yok maalesef, faydalı bir şey ama pek işimize yarayacağını sanmıyorum. Dediğim gibi yine de değerlendireceğiz tavsiyelerinizi.

ve ben denk olduklarını da söylemedim

Denk olduğunu söylediniz diye bir şey demedim ben.

Time Spy testinde 1000 puan var aralarında yaklaşık.

O bizim için önemsiz bir detay şu an. Fikir verebilir ama oyun performansını pek yansıtmıyor.

Güvenilir bir kaynağınız varsa atın

Güvenilir bir kaynağım yok çünkü kesin konuşmadım, videoyu izleyerek yorum yaptım.

Benim bildiğim AM5 soketin soket garantisi dışında pek avantajı yok. Bilmediğim bir şey de olabilir, Fransızım bu konulara son zamanlarda.

Soket garantisi olsa bile öyle yıllık CPU değiştiren kuzenim yok maalesef, faydalı bir şey ama pek işimize yarayacağını sanmıyorum. Dediğim gibi yine de değerlendireceğiz tavsiyelerinizi.
Hocam Intel'in önü çok kapalı. Eski mimari, verimsiz, 360mm'nin bile soğutamaması vs. Ayrıca 7500F dediğiniz işlemci, 5800X3D ile denk. 13100F, çocuk oyuncağı kalıyor yanında. Çok daha kaliteli AMD.
O bizim için önemsiz bir detay şu an. Fikir verebilir ama oyun performansını pek yansıtmıyor.
Çok fark yok genel olarak oyun kısmında. 10-15 FPS pek fark etmiyor. Zaten bu denk sistemlerde geçen testler. İşlemci farkı, arayı kapatacaktır diye ummaktayım çoğu oyunda.

Mantıklı ama sistem oyun dışında kullanılmayacak. Neden işlemciye abanalım onu düşünüyorum. Belki 13100F'in tıkandığı yerlerde 7500F sahneye çıkabilir ama işlemci ağırlıklı oyunlar da oynamıyoruz.

Oyunlar işlemci kullanmıyor mu?

13100F'ı tıkatacak kadar oyun oynanmayacak sistemde. Günün sonunda elimizdeki tabloda 4060'lı sistemin oyun performansının daha iyi olacağı gerçeği var ama ben yine de güncellikten yanayım. 6600 olsa da AM5 alacağız, bakalım.

13100F'ı tıkatacak kadar oyun oynanmayacak sistemde. Günün sonunda elimizdeki tabloda 4060'lı sistemin oyun performansının daha iyi olacağı gerçeği var ama ben yine de güncellikten yanayım. 6600 olsa da AM5 alacağız, bakalım.
Hangi oyunları oynuyor arkadaşınız?
Dalga mı geçiyorsun 4060'la 6600 arasında çok fark var geçende bu sistemi önermiştin bir daha öneri yapma lütfen mesaj sayına bakanda bilgili birisi sanacak :)
Aynen, çok fark var. 10 - 15 FPS oynuyor anca. @kino hoca da 5600/5500/13100F + 4060 sistemlere karşı 6600 + 7500F sistemler öneriyor. O da cahil galiba. :D
FG dediğin teknoloji, RX 6600'de de var biladerim. @eyüpcan49

Yeni konular

Geri
Yukarı