20 Bin TL'ye oyun bilgisayarı önerisi

Jim Root

Femtopat
Dostlar öncelikle selam, forumu birkaç aydır takip ediyordum. Ancak biraz önce üye oldum, neyse fazla uzatmayayım.

Uzun zamandır oyun bilgisayarı araştırıyorum. 2000 senesinden beri bilgisayar kullanmama rağmen işin donanım kısmını hiç bilmiyordum. Yaklaşık 1 yıldır öğrenmeye başladım. Ancak forumdaki konulara bakınca hala bilmediğim çok fazla şey olduğunu görüyorum. Bu yüzden yardımınıza ihtiyacım var. Bir süre önce gitarlarımdan birini sattım (malum ülkemizde her şey çok pahalı) 20.000 TL kadar param var. Şimdilik yalnızca kasa alacağım. Önümüzdeki birkaç ay içerisinde de monitör alacağım. Alana kadar da odamda 49 inç 124 cm televizyonum var. Onunla idare edeceğim.

Beklentilerime gelirsek, arkadaşlar söylediğim gibi, sadece kasaya ayırabileceğim bütçe 20.000 TL. Ve ben 2K ya da 4K oyun oynamak istiyorum. Arkadaşlarım 4K sistemin minimum 30.000 TL'den başladığını söyledi. Ancak emin olamadığım için size sorma gereği duydum.

PCH v2.1 / RYZEN 5 5600 / RTX 3070 / 512 GB NVME M2 SSD / 16 GB 3200MHZ DDR4 RGB GAMING OYUNCU BİLGİSAYARI bu bilgisayarın işimi görebileceğini düşünüyorum, sizce yeterli olur mu?

Hedefim CS:GO, Valorant, GTA V, Forza Horizon 5 ve Cyberpunk 2077 gibi oyunları Ultra kalitede sıkıntı yaşamadan oynamak.

Şimdiden teşekkür ederim.

2K için 6700XT aşağısı düşünmemelisin.
3070 8 GB VRAM'i yüzünden alınmaz.
Tek tek toplama ile RX6800 toplanabilirdi ancak zamlanmış onlarda.
22K ya RX6800 sistemler var bütçe buna yetmiyorsa 6700XTLI bir sistem alın.
https://www.gaming.gen.tr/urun/2798...gb-16gb- ram-500gb-m-2-ssd-gaming-bilgisayar/
Rx6800 ile 4k da oynayabilirsin.

2K icin gorur hocam.
Teşekkür ederim hocam.
2K için 6700XT aşağısı düşünmemelisin.
3070 8 GB VRAM'i yüzünden alınmaz.
Tek tek toplama ile RX6800 toplanabilirdi ancak zamlanmış onlarda.
22K ya RX6800 sistemler var bütçe buna yetmiyorsa 6700XTLI bir sistem alın.
https://www.gaming.gen.tr/urun/2798...gb-16gb- ram-500gb-m-2-ssd-gaming-bilgisayar/
Rx6800 ile 4k da oynayabilirsin.
Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Linklerdeki ürünleri inceledim ve bütçemi biraz zorlayacağım, 4K oyun için gönderdiğiniz linkteki Ryzen 5 5600 işlemci problem yaratmaz değil mi? Bir de müzik kayıt programları ve Adobe Photoshop tarzı programları kullanırken bir sıkıntı yaşar mıyım?

Teşekkür ederim hocam.

Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Linklerdeki ürünleri inceledim ve bütçemi biraz zorlayacağım, 4K oyun için gönderdiğiniz linkteki Ryzen 5 5600 işlemci problem yaratmaz değil mi? Bir de müzik kayıt programları ve Adobe Photoshop tarzı programları kullanırken bir sıkıntı yaşar mıyım?

Hayır sorun yaşamazsınız 4K için minimum bu sistemi almanız gerekiyor zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı