20 dBi Anten Yeterli mi ?

Sizce bu anteni almalı mıyım ?

• Evet

Oy: 1 50,0%
  • Hayır

Oy: 1 50,0%

• Oy verenlerin toplamı
    2
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 8 aydır resimde gördüğünüz TP-LINK TLWN722N Wireless adaptörünü kullanıyorum. 3 metrelik uzatma ile balkonda konumlandırdım ve yaklaşık 50 metre ötedeki komşum ile internetini ortak kullanıyorum. Genelde 4-6 mbps arasında gidip gelen internet hızımı arttırmak için anten değişimine karar verdim. Cihazda kutusundan çıkan standart 4dBi anten var ancak [WiFi 2 4GHz 20 dBi Booster Antenna RP SMA Wireless WLAN for PCI Card USB Modem | eBay ] bu anteni almayı düşünüyorum, 20dBi ve cihazıma uyduğunu biliyorum. Sizden anten değişiminin işe yarayıp yaramayacağı hakkında görüşlerinizi bekliyorum.
tl-wn722n.454A5022a-1024.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyduğuna emin isen alabilirsin. Artış muhakkak sağlar ancak bana göre sorunun antenden değil. Bağlantığın modemden hız sınırlaması yapılmış olabilir. Almadan önce ev yapımı şeyler deneyebilirsin.
home wifi boost - YouTube

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı