20 Kasım'dan sonra EA FC 2024 fiyatı zamlanır mı?

yigitky

Femtopat
Daha fazla  
Şu an EA FC'nin Steam fiyatı 1200 TL, 20 Kasım'da dolar kuruna geçileceğinden dolayı EA FC'ye zam gelir mi? Veya gelirse aşağı yukarı ne kadar gelir?

https://steamdb.info sayfasına baktığımda FIFA 21, 22 ve 23'te oyunlar ilk kasım ayında indirime girmiş (2'si Black Friday). FIFA 22 ve 23'te Black Friday zamanında %40 indirim gelmiş. (FIFA 21 %34)

Eğer yerel fiyatlandırma ile birlikte oyunun yeni fiyatı 2000 TL civarında olursa ve tekrardan %40 indirim gelirse oyunun indirimli fiyatı 1200 TL'ye düşüyor. Fakat şu an daha zam gelmeden EA Play alırsak (EA Play Pro olmasına gerek yok ve 1 aylık yetiyor.) EA'nın oyunlarına %10 indirim geliyor (eğer o oyun halihazırda indirimdeyse %10 indirim üstüne eklenmiyor.) Ve EA FC 24'ün %10 indirimli fiyatı 1079 TL oluyor.

EA FC'nin yerel fiyatlandırma ile birlikte yeni fiyatın kaç TL olacağını bilen varsa yazarsa sevinirim.

Şimdi 1079 TL'ye almak mı? Yoksa indirimi beklemek mi daha mantıklı? Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Zam geleceğini sanmam çünkü bu oyunun fiyatı Steam kuruna göre değil EA ucretlendirmesi ile belirleniyor. Yani bu oyun açısından yeni uygulama bir şeyi değiştirmiyor.

Şu an EA FC'nin Steam fiyatı 1200 TL, 20 Kasım'da dolar kuruna geçileceğinden dolayı EA FC'ye zam gelir mi? Veya gelirse aşağı yukarı ne kadar gelir?

https://steamdb.info sayfasına baktığımda FIFA 21, 22 ve 23'te oyunlar ilk kasım ayında indirime girmiş (2'si Black Friday). FIFA 22 ve 23'te Black Friday zamanında %40 indirim gelmiş. (FIFA 21 %34)

Eğer yerel fiyatlandırma ile birlikte oyunun yeni fiyatı 2000 TL civarında olursa ve tekrardan %40 indirim gelirse oyunun indirimli fiyatı 1200 TL'ye düşüyor. Fakat şu an daha zam gelmeden EA Play alırsak (EA Play Pro olmasına gerek yok ve 1 aylık yetiyor.) EA'nın oyunlarına %10 indirim geliyor (eğer o oyun halihazırda indirimdeyse %10 indirim üstüne eklenmiyor.) Ve EA FC 24'ün %10 indirimli fiyatı 1079 TL oluyor.

EA FC'nin yerel fiyatlandırma ile birlikte yeni fiyatın kaç TL olacağını bilen varsa yazarsa sevinirim.

Şimdi 1079 TL'ye almak mı? Yoksa indirimi beklemek mi daha mantıklı? Cevaplarınız için teşekkür ederim.
Açıkçası ilerde demek istediğimi anlarsın diye düşündüğümden bir şey yazmak istiyorum. Bir oyuna o paraları vermek çok mantıklı gelmese de beş para etmez FİFA için hiç verilmez. Ama illa da alacam dersen dolarlı fiyatı daha pahalı olur. Rakamı bilemeyiz ama bu aşikar.

Zam geleceğini sanmam çünkü bu oyunun fiyatı Steam kuruna göre değil EA ucretlendirmesi ile belirleniyor. Yani bu oyun açısından yeni uygulama bir şeyi değiştirmiyor.
İnşallah dediğin gibi olur. Teşekkürler

Açıkçası ilerde demek istediğimi anlarsın diye düşündüğümden bir şey yazmak istiyorum. Bir oyuna o paraları vermek çok mantıklı gelmese de beş para etmez FİFA için hiç verilmez. Ama illa da alacam dersen dolarlı fiyatı daha pahalı olur. Rakamı bilemeyiz ama bu aşikar.
Bütün parayı nakit olarak vermeyeceğim csgodan biriken kasa vs. var onları satıp üstüne para koyarak alacağım normalde ben de 1000 tl bir oyuna vermem. Fifa gerçekten buglarla sorunlarla dolu b-k gibi bir oyun olsa da oynamadan yapamıyor insan. Bir kere aldın mı kendini durduramıyorsun

Valla dolara geçince 1079'un altına düşeceğini pek sanmıyorum ben. Kesin alacağım diyorsan al gitsin.
Yanıtladığın için çok teşekkür ederim. Biraz bakayım eğer arkadaşın dediği gibi EA kendiliğinden bir zam getirmezse steam fiyatı değişmeyebilir. Son günlere kadar araştırayım o zaman karar vereceğim.

@yigitky Şu an da oyunun ek içerikleri olan Ultimate versiyonu indirimde ve standart versiyondan daha ucuz.
EF0552C5-7690-4BA1-97EA-069C86330615.jpeg

İlla oyunu alacak olsam daha da beklemez ve bu versiyonu alırdım.

Ancak ben bu oyunu bu fiyattan almanı tavsiye etmiyorum çünkü FIFA’nın (yeni adıyla FC) her yıl yeni oyunu çıkıyor ve eski oyunu arka planda kalıyor.
Oyunu satın almak yerine 999₺’ye 1 yıllık EA Play Pro alarak hem oyuna 1 yıl boyunca sınırsız erişim sağlarsın hem de EA’nin yeni çıkacak oyunlar da dahil tüm oyunlarını oynayabilirsin. 1 yıl sonrada hâlâ avantajlı olursa yeni FC oyununu almaz, aboneliğini yeniler ve böyle devam edersin.

Zamlanır ya da zamlanmaz hakkında net bir yorum yapmak zor. Kesin olan şu ki Dolar kuruna geçtikten sonra birçok oyunun fiyatı yükselecek, düşeceğini sanmıyorum ve her firma da yerel fiyatlandırma uygulayacak değil, uygulama zorunlulukları yok. Almayı düşündüğünüz oyun varsa doğrudan satın alabilirsiniz.

20 kasımdan sonra eğer firmalar MENA bölgesi fiyatlandırması yaparsa bu oyunun da standart fiyatı şu anki kurla 1000₺ altına düşecek. O zaman daha uyguna gelecek. Ama yapımcıların bu yerel fiyatlandırmaya uyup uymayacağı kesin değil.

Geri
Yukarı