Çözüldü 20 Mbps upload ile yayın yapamamak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
3
Daha fazla  
Dostlar selam,

Evimde 2 yıldır olmayan bir sorun yaşıyorum. 1 hafta önce başladı ve asla sebebini çözemiyorum. Ev internetim 1000 Mbps / 20 Mbps. Yayın yaptığım için yüksel upload değeri olan bir paket aldım. Bu zamana kadar download değerleri hep 500-600'lere düşüp bazen de 800-900'lere çıktı fakat çok umursamadım. Fakat ilk kez upload sıkıntısı yaşıyorum. Hız testi yaptığmıda upload değerim 20 gözükse de yayın asla yapamıyoruım. En fazla 5000 bitrate ile yayın yapabiliyorum. Halbuki 2 yıldır 10.000 bitrate ile yapıyordum. İşin tuhafı evde 2 tane masaüstü bilgisayar var + bir laptop hepsinde denedim hiçbirinde yayın yapılamıyor. Yani bilgisayar ile alakalı değil. Uygulamayı değiştirdim denedim, sorun devam ediyor. Superonline çalışanları geldi kontrol etti hiçbir sorun yok diyorlar. Farklı platformda yayın denedim sonuç değişmedi. Farklı kablo ile denedim sonuç aynı. Görünürde hiçbir problem yok fakat ben yayın yapamıyorum artık. Yardım edebilecek biri var mı acaba?

Güncel hat değerlerim görseldedir.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    38 KB · Görüntüleme: 211
Çözüm
Teknik ekip bu konuyla genelde ilgilenmez ben bu tip durumlarda yeni bir kampanyaya geçmek istediğimi telesekretere söyleyip kendimi port ve hızlarla bilgili birine yönlendirip müşteri hizmetleri kısmından bilgili birini bulamadığımı söylüyorum ya kendileri cevaplıyor ya da beni yetkili ve etkili birisine bağlıyorlar.

Yarın tekrar ararım olmazsa bu şekilde tekrar denerim.

@Evrende Bir Nokta açıkçası Facebook Twitter gibi sosyal medya platformları Türkiye'de ofis açmadığı için bant genişliği sınırlaması cezası ile başbaşa kalacak bu gidişle. Bunlar ile alkalı olarak Facebook Türkiye için bir kısıtlama yapmış olabilir mi?

Hayır herkes rahatça yayınını açıyor şu an bir tek bende sorun var.
Yeni güncelleme: Superonline tarafından arandım ve "sizin bilgisayarınız bozuk bizlik bir şey yok kanka" dediler. Dedim "kardeş beni yoğun IP havuzunda boğuyormuşsunuz siz hayırdır?" dedi "kardeş bizde şöyle statik IP diye bir ürün var aylık 24 TL hemen satın al sorunun geçer" dedim " e kardeşim hani bilgisayarımda sorun vardı?" dedi "ya kardeşim sen bırak onu bunu 24 TL veriyon mu vermiyon mu?" dedim "lanet gitsin tamam yapıştır"

İşin özeti statik IP bana güzelce bir sattılar ve şu an 10bin bitrate test yayını yaptım hiçbir sorun yok. Cam gibi yayın. Yani sorunun bilgisayarda olmadığı aslında kanıtlandı. Fakat 24 TL başımın gözümün sadakası olsun. Uğraşamayacağım bezdum da bezdum.
Evet Facebook kendisi hız testi yapıp en iyi Server'ı sunuyor. Özel sunucu olarak giriyorum. Fakat hiçbir şey değişmiyor. Açıkçası 2 yıldır bunların hiçbirini yapmadan çatır çatır yayın yaparken birdenbire böyle olması çok ilginç. Geçen hafta cuma başladı sorun ve Superonline ile görüştüğümde cuma gününden pazar gününe kadar çalışma oldu o yüzdendir şeklinde yanıt da almıştım. O çalışmadan sonra benim sorunum başladı.

Bu yoğun ıp havuzu nedir acaba? Covid sebebi ile son 1 aydır zaten birçok internet sağlayıcı büyük sıkıntı yaşıyor ve sürekli çalışmalar yapıyorlar. Beni de alıp farklı bir yere mi koydular anlamadım ki. Peki ben yoğun ıp havuzuna düştüysem hız testimin de düşmesi gerekmez mi? Hala 20 upload görünüyor. Yanlış biliyorsam düzeltin çünkü arayıp bunu teknik ekibe anlatacağım.

IP Havuzu kullandığınız IP aralığı ile oluşturduğunuz internet kullanıcı sayınızdır. Örneğin 192.168.0.1 ile 192.168.0.112 sizin IP aralığınız olsun. Bu aralıkta bulunan sayı kadar internet kullanıcısı internetinize bağlanabilecektir. Kullanıcılar bağlantıdan çıktıktan sonra yeni kullanıcı o IP numarası ile internete bağlanacaktır.
Açıkcası sizde yoğun kullanılan ıp havuzundasınız müşteri temsilcisini arayıp daha boş bir ıp havuzuna aldırabilirsiniz.

IP Havuzu kullandığınız IP aralığı ile oluşturduğunuz internet kullanıcı sayınızdır. Örneğin 192.168.0.1 ile 192.168.0.112 sizin IP aralığınız olsun. Bu aralıkta bulunan sayı kadar internet kullanıcısı internetinize bağlanabilecektir. Kullanıcılar bağlantıdan çıktıktan sonra yeni kullanıcı o IP numarası ile internete bağlanacaktır.
Açıkcası sizde yoğun kullanılan ıp havuzundasınız müşteri temsilcisini arayıp daha boş bir ıp havuzuna aldırabilirsiniz.
Bilgilendirme için çok teşekkürler. Müşteri hizmetlerini aradım ve müşteri hizmetlerinin konu ile ilgili hiç bir bilgisi yok. Teknik ekip beni ararsa veya gelirse bu söylediklerinizi onlara da söyleyeceğim.

Bilgilendirme için çok teşekkürler. Müşteri hizmetlerini aradım ve müşteri hizmetlerinin konu ile ilgili hiç bir bilgisi yok. Teknik ekip beni ararsa veya gelirse bu söylediklerinizi onlara da söyleyeceğim.
Teknik ekip bu konuyla genelde ilgilenmez ben bu tip durumlarda yeni bir kampanyaya geçmek istediğimi telesekretere söyleyip kendimi port ve hızlarla bilgili birine yönlendirip müşteri hizmetleri kısmından bilgili birini bulamadığımı söylüyorum ya kendileri cevaplıyor ya da beni yetkili ve etkili birisine bağlıyorlar.

@Evrende Bir Nokta Açıkçası Facebook Twitter gibi sosyal medya platformları Türkiyede ofis açmadığı için bant genişliği sınırlaması cezası ile başbaşa kalacak bu gidişle. Bunlar ile alkalı olarak Facebook Türkiye için bir kısıtlama yapmış olabilir mi ?

@Evrende Bir Nokta açıkçası Facebook Twitter gibi sosyal medya platformları Türkiye'de ofis açmadığı için bant genişliği sınırlaması cezası ile başbaşa kalacak bu gidişle. Bunlar ile alkalı olarak Facebook Türkiye için bir kısıtlama yapmış olabilir mi?

Yeni güncelleme: Superonline tarafından arandım ve "sizin bilgisayarınız bozuk bizlik bir şey yok kanka" dediler. Dedim "kardeş beni yoğun IP havuzunda boğuyormuşsunuz siz hayırdır?" dedi "kardeş bizde şöyle statik IP diye bir ürün var aylık 24 TL hemen satın al sorunun geçer" dedim " e kardeşim hani bilgisayarımda sorun vardı?" dedi "ya kardeşim sen bırak onu bunu 24 TL veriyon mu vermiyon mu?" dedim "lanet gitsin tamam yapıştır"

İşin özeti statik IP bana güzelce bir sattılar ve şu an 10bin bitrate test yayını yaptım hiçbir sorun yok. Cam gibi yayın. Yani sorunun bilgisayarda olmadığı aslında kanıtlandı. Fakat 24 TL başımın gözümün sadakası olsun. Uğraşamayacağım bezdum da bezdum.

Çözüm

Merhaba, bende aynı problemi yaşıyorum. Statik IP olayı ile çözdüm demişsiniz, hala problem yaşamadan kullanıyor musunuz?

Sorun tamamen çözüldü.
Maalesef ki günümüzde artık neredeyse tüm ISS'ler CGN havuzuna fırlatıyorlar kullanıcılarını. Tabii CGN IP ile beraber eğer çok fazla kullanıcının bulunduğu ve data akışının da fazla olduğu bir IP'ye atanmışsanız, maalesef ki hızlarınızda anlık düşüşler ve/veya sizin yaşadığınız gibi hiç istenmeyecek kopmalar/istenilen hızı verememe/alamama gibi problemler yaşanabiliyor. Bende sırf bu yüzden TürkNet'e aylık 12 TL fazla vererek Statik IP hizmeti alıyorum, herkese de tavsiye ederim zira CGN çekilecek gibi değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı