8 Mbps upload ile yayın yapamamak

O kadar hız verdiğini biliyorum. 8Mbps derken 80mb/s'den bahsetmiş
Kardeşim internette izlediğin yayıncılar arasında 80 Mbps uploadı olan sayısı 2 elin parmağını geçmez. Türkiye şartlarında 8 Mbps gayet yeterlidir. Adam 4K yayın açmaktan bahsetmiyor ki? Gelmiş 80 Mbps diyerek adamın kafasını karıştırıyorsun. Ha varsa 80 Mbps upload veren insancıl bir paket biz de geçelim hani? Bilmiyorsan sus da konu kirlenmesin.

8mb yeteri kadar iyi bir upload hızı bence. Ben 3mb alıyorum ama yayın sorun olmuyor. 3000bit veya 2500bit olarak açmayı deneyin internet bağlantısını kablo ile verin.

İnternete kablo ile bağlanmayı dene. Eğer modemin Wifi 6 falan değilse sağlıklı değerler alamazsın. Kablo ile bağlandıktan sonra buraya ekleme yap. Eğer zaten kablo ile bağlanıyorsan. Ek olarak 8 upload ile 1080p yayın yapabilmen gerekiyor. 6-8K arası bir bitrate ile. Ama speedtest veyahut bir yerden kontrol ettin mi? Senin paketinin 8 olması senin 8 aldığın anlamına gelmez. Lütfen bu bilgileri eklemeyi unutma.

E ben Twitch'de 4-5 arası upload ile 1080P 60 FPS yayın yapıyorum 2500 Bit.

2.5k ile yayına nasıl drop girmiyor. Biraz saçma olmuş 1080P versen bile çamur gibi görüntü vardır o yayında eminim. En az 6K vermen gerek 1080P için. (Yazım kurallarına biraz dikkat eder misin sonra ben de ban yiyorum.) :D.

8 Mbps upload çok az 800kb/s gibi bir şeye denk geliyor. Siz onu 80mb/s upload ile karıştırmışsınız sanırım. Upload yayın için 20-30 arası olmalı en düşük.
Trollediğini düşünüyorum. Bir şey demek istemiyorum.

Kablolu bağlantı mı yoksa kablosuz mu?

Kablolu.
Neden bahsediyorsun dostum sen ?
Bilgi sahibi olmadan yazmayın şuraya lütfen.

VDSL mi kullanıyorsun Fiber mi ?
Fiber.

WhatsApp Image 2020-12-18 at 19.16.48.jpeg

OBS'te senin hızını ölçüp otomatik bitrate ayarı yapıyor, onunla ayar yaparsan sorun olmayacağını düşünüyorum.
Optimizasyon ayarlarında zaten 6000 bitrate gösteriyor fakat dediğim gibi stabil ping değerini alamıyorum.

Geri
Yukarı